Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

případ doping to si snad nezasloužila

Ukrajinu zabrali Rusové, soupeřka Špotákové tak přišla o Rio

Vera Rebryková
Zdroj: Profimedia
Vera Rebryková

Jako juniorka vyhrála mistrovství Evropy i světa. Před třemi lety získala na evropském šampionátu v Helsinkách zlato i mezi dospělými. Vira Rebryková tehdy ještě házela oštěpem za Ukrajinu. Když však Rusko obsadilo Krym, přijala občanství nové země. A kvůli válce nyní přijde i o Rio

Ano, Vira Rebryková převlékla reprezentační dres. Celý život sbírala medile pro Ukrajinu, od roku 2015 ale závodí tahle rodačka z Jalty za Rusko.

14

GALERIE: Vira Rebryková

Zdroj: Profimedia

Vera Rebryková - 2

Hodnocení:


Kdyby tušila, co přijde dva roky po anexi Krymu, snad by o převlékání dresu vůbec nepřemýšlela. A tak když začal nabírat grády dopingový skandál a všichni ruští atleti vyjma Darji Klišinové byli vyloučeni z Ria, stala se symbolem poněkud nespravedlivého verdiktu.


Plošné potrestání ruských atletů odnesla Vera Rebryková se vším všudy. Mohla bojovat o medaile. Byla by možná hlavní favoritkou. Vždyť letos vede hodem dlouhým 67,30 metru světové tabulky. Ale bude jen u televize. "Nevím, jestli se mám smát nebo plakat. Nemůžu najít slova," sdělila zdrceně.

Barbora Špotáková
Zdroj: Profimedia Barbora Špotáková

O to větší šanci na úspěch by tak mohla mít třeba dvojnásobná česká olympijská vítězka Barbora Špotáková. Jenže taková zpráva vítězku z Pekingu i Londýna moc nepotěšila. "Je to jen jeden příběh, o kterém víme ale těch osudů asi bude víc," zamyslela se česká hrdinka.


"Vera bydlí na Krymu, tak začala reprezentovat Rusko. Mohlo by to být dobře pro mě, ale já si myslím, že je to spíš nešťastné,"
říká Špotáková. A podle české atletické šampionky utrpí i atmosféra bojů o medaile. "Víte, olympiáda bez Ruské federace... Není to ono, bude to chybět."

ram TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 12:25 12:55

   Off-road Maraton (2)

   12:55

   Polední Sportovní noviny

   13:00

   UFC Fight Night: Dos Anjos vs. Lee

   15:00

   Ragby: Exeter Chiefs - Northampton Saints

   16:45

   Fotbal: LA Galaxy - Colorado Rapids

   18:35

   NHL News

 • Nova Sport 2

  • 12:30 13:00

   Freeride World Tour - Ski & Snowboard (Verbier)

   13:00

   Fotbal: Orlando City SC - FC Cincinnati

   14:45

   Element (388)

   15:00

   UFC Main Event (3)

   15:50

   Fotbal: AS Monaco - Amiens SC

   17:30

   FIVB Beach Volleyball - Itapema

Celý Program