hokej Mistrovství světa

Kruté! Kanada srazila Slováky gólem v předposlední vteřině

Potyčka slovenských a kanadských hokejistů

Byl to strhující zápas. Hokejisté Slovenska i Kanady předvedli na mistrovství světa v košické hale parádní hokejovou show s infarktovou tečkou pro domácí výběr. Útočník Mark Stone totiž o výhře Kanady 6:5 rozhodl gólem 1,8 sekund před třetí sirénou.

Slováci se favorita duelu nezalekli. V deváté minutě už vedli 2:0. Nicméně ještě do první sirény dokázali Kanaďané srovnat. Ve druhé dvacetiminutovce opět domácí hráči utekli do dvoubrankového vedení. Nicméně i tentokrát dokázal zámořský celek srovnat.

Ve 33. minutě se zrodil jeden z klíčových momentů duelů. Slovenský útočník Tatar vstřelil gól na 5:4. Ten však uznán nebyl, protože jeho spoluhráč Pánik bránil brankáři Murraymu v brankovišti a Švédové si vzali Coach challenge.

Rozhodčí celý incident posoudili jako bránění ve hře od slovenského forvarda, a tak skóre zůstalo 4:4. Kanaďané využili faktu, že Slováci byli z rozhodnutí sudích dost rozladěni, a o pár minut později šli zásluhou Stechera poprvé v zápase do vedení 5:4.

V závěrečné dvacetiminutovce dokázal srovnat Sukel. Nicméně domácí tým nezvládl poslední dvě minuty. Obránce Černák nejprve fauloval a musel na trestnou lavici. Kanaďané si vzali time out a následnou přesilovou hru využil v čase 59:58 Mark Stone. Sedmadvacetiletý forvard tak gólem oslavil své narozeniny.