restart sezony

Bouzková v New Yorku postupuje, další Češky včetně Plíškové končí

Tomáš Rambousek
24.8. 2020 7:12

Na tenisovém turnaji Western&Southern Open v New Yorku se v průběhu neděle představily hned čtyři tenistky. Postup do druhého kola slaví pouze Marie Bouzková, která vyřadila Rusku Annu Kalinskou. Naopak pouť Kateřiny Siniakové, Markéty Vondroušové i turnajové jedničky Karolíny Plíškové skončila už po prvním zápase.

Marie Bouzková využila toho, že se v zámoří aklimatizovala už delší dobu a naprosto suverénně vyhrála nad Kalinskou první sadu 6:1. Ve druhém setu sice přišla malá krize, ale nakonec česká tenistka otočila z 3:5 na konečných 7:5 a může se těšit na souboj s krajankou Petrou Kvitovou.

Kateřina Siniaková se v duelu s Belgičankou Kirsten Flipkensovou trápila na servisu a vyrobila hned pět dvojchyb. I proto proti 79. hráčce žebříčku WTA ztratila brzy nabyté vedení a první sadu prohrála 3:6. Ve druhém setu využila Flipkensová brejkboly hned v prvním gamu a následně dopodávala až k vítězství.

Markéta Vondroušová nezačala s Němkou Laurou Siegemundovou vůbec dobře, prohrála první tři gamy a ztrátu do konce první sady už nedohnala. Ve druhém setu česká tenistka dlouho ztrácela, ale nakonec vydřela tie-break a v něm si vynutila třetí sadu.

Ta začala pro Vondoroušovou dobře, jenže Siegemundová od stavu 3:4 nepovolila české tenistce ani game a zápas, který se natáhl na téměř tři hodiny pro sebe získala 2:1 na sety.

Jako poslední se představila Karolína Plíšková, jenže nasazené jedničce noční bitva nevyšla. Nejlepší česká hráčka se musela sklonit před Ruskou Veronikou Kudermetěvovou. Svůj první zápas po restartu sezony okruhu WTA prohrála 5:7 a 4:6.

Začátek zápasu přitom vypadal velmi dobře, když Plíšková hned první nabídnutou možností prolomila druhé podání své soupeřky a vypracovala si vedení 4:1. Pak se ale začala prosazovat Kudermetěvová, která velmi dobře podávala a zároveň dokázala útočit zejména na druhý servis Plíškové. Ta sice odvrátila čtyři ze šesti brejkbolů, ale společně se šesti esy také vyrobila pět dvojchyb a nakonec sadu ztratila poměrem 5:7.

Ve druhém setu si obě hráčky držely svá podání, byť Plíšková musela s výjimkou jediného gamu odvracet brejkboly. Kudermetěvová však těžila z rozehranosti a dlouhé výměny často získávala pro sebe. Rozhodující chvíle přišla za stavu 4:4, kdy se Rusce přes shodu povedlo získat podání soupečky a v následné hře pak odvrátila brejkbol a využila hned první mečbol.