Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

smutná story proč se to muselo stát?

Kruté rány osudu: Tragicky zesnulý sudí měl být brzy tátou!

Pavel Lainka
Zdroj: facebook
Pavel Lainka

Hokejová rodina se semkla. Ne ta Jágrova. Rodina hokejových rozhodčích, fanoušků a vůbec všech, kterých se dotkla zpráva o tragické smrti Pavla Lainky. Tenhle talentovaný sudí zemřel po zásahu pukem. Ale jeho příběh je ještě smutnější.

Vůbec to nevypadalo na nějaké drama. Byl další dusný den, chystal se další zápas. Pavel Lainka čekal na to, až se půjde na led. Ještě dvacet minut před osudným utkáním vyfotil zimák na Úvoze, který tak dobře znal. A kamarádovi, který si stěžoval na vedro, fotku od ledu poslal. "Posílám něco na zchlazení. Ještě že teď každej den pískám, jinak bych se potil stejně..."

Poslední vzkaz Pavla Lainky
Zdroj: facebook Poslední vzkaz Pavla Lainky

Co bylo dál, to už bohužel nejde vít zpět. Pavel Lainka dostal nešťastný zásah pukem, přilba nebyla nic platná. Záchranka ho odvezla do nemocnice, ale čtyřiadvacetiletý mladík, který měl vše před sebou, zůstal v bezvědomí.

Přátelé nadějného rozhodčího a hokejového nadšence začali sdílet fotku s Pavlovým portrétem a vzkazem "Bojuj, Laina!" Bohužel, příběh nakonec skončil smutně.

Pavel Lainka
Zdroj: facebook Pavel Lainka

Jak postupně vychází najevo, děsivou shodou okolností se neštěstí stalo čtrnáct dnů předtím, než se měl stát otcem. Právě tento fakt zasáhl Pavlovy blízké nejvíce, na sociálních sítích glosují nespravedlnost osudu. Jak informoval web Blesku, budoucí maminka Kristýna měla v den, kdy se dozvěděla o úmrtí svého milého, narozeniny. Pavel možná měl po zápase přijet právě za ní...

Tragické zranění Pavel Lainka se stalo mementem, všichni si najednou uvědomili, jak nebezpečnou práci mají hokejoví sudí. Čtyřiadvacetiletý mladík z Brna není prvním rozhodčím, který doplatil na střet s gumovým projektilem. V roce 2010 zemřel ve Švédsku sudí z mládežnické hokejové ligy ve Västernorrlandu.

PSALI JSME:
Rozhodčího zabil puk. Trefil ho do hlavy
 

A zásahy pukem do hlavy rozhodčích nejsou nic neobvyklého ani v české extralize nebo NHL. Poslední zásah pukem do hlavy v extralize skončil před třemi dny pro Tomáše Čachotského jen vyraženými zuby.


Děsivé chvíle ale prožívali diváci při extraligovém utkání Slavie s Kladnem v roce 2013, kdy na zemi zůstal bezvládně ležet rozhodčí Tomáš Horák.  "Chtěl jsem puk odpálit o mantinel, jak to vždycky dělám. Nekoukl jsem se, byl tam rozhodčí a šlo mu to bohužel rovnou do hlavy. Když jsme to viděl, jel jsem k němu a viděl jsem krev. Tak jsem volal doktora, aby rychle přiběhnul," vyprávěl tehdy reprezentant David Štich. Tehdy to skončilo dobře.

Pavel Lainka
Zdroj: facebook Pavel Lainka

Pavel Lainka takové štěstí neměl. Už v pondělních utkáních první ligy se za hokeji oddaného mladíka držela před začátkem zápasů minuta ticha. Hold rozhodčímu pak stejně dají i extraligové týmy v úterních duelech.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

SMUTNÉ VÝROČÍ: Je to pět let od historicky největší hokejové tragédie! Na tento den český národ nikdy nezapomene

OBROVSKÁ TRAGÉDIE: Manželka hokejisty pražské Slavie zemřela při porodu dvojčat! Jak se to mohlo stát?

TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 13:45 15:10

   Moto GP - VC Francie (závod Moto GP)

   15:10

   NHL: St. Louis Blues - San Jose Sharks

   17:05

   Fotbal: AS Monaco - Amiens SC

   18:50

   NHL News

   19:05

   Fotbal: Olympique Lyon - SM Caen

   20:50

   Element (387)

 • Nova Sport 2

  • 14:00 15:15

   FIVB Beach Volleyball - Itapema

   15:15

   FIVB Beach Volleyball - Itapema

   16:30

   FIVB Beach Volleyball - Itapema

   17:45

   Off-road Maraton (2)

   18:10

   Czech rally 2019 (2)

   18:35

   Total Fight - Snowboard Slopestyle

Celý Program