Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

fotbalová liga

Krutá realita pro Spartu: Dočkal i Kadlec budou na podzim chybět

Bořek Dočkal
Zdroj: Profimedia

Fotbalová Sparta už se pomalu smiřuje s tím, že ani v podzimní části nové sezony nenaskočí do hry režisér Bořek Dočkal. Navíc se prodlužuje doba léčení i u věčného smolaře Václava Kadlece.

Sparta vyrazila na předsezonní soustředění se 22 hráči a čtyřmi gólmany. Na tréninkovém kempu, který pro sparťany začne prvním tréninkem ve středu, budou chybět dlouhodobě zranění Bořek Dočkal, Václav Drchal, Lukáš Juliš, Matěj Pulkrab a Filip Panák. Kvůli zdravotním problémům bohužel neodcestoval ani Václav Kadlec.


„Václav Kadlec bohužel s námi nemohl odcestovat do Rakouska na herní kemp a to z toho důvodu, že má nadále problémy se zraněným kolenem. Aktuálně absolvuje individuální léčbu,“ vysvětlil tiskový mluvčí Sparty Ondřej Kasík.


Kadlec za celou loňskou sezony odehrál pouhých 27 minut.
Komplikuje se ale i uzdravení špílmachra Bořka Dočkala. „U Bořka Dočkala nadále trvá to, co jsme oznámili. Léčba potrvá delší dobu a v tuhle chvíli to není tak, že bychom mohli přesněji specifikovat termín návratu do tréninkového a zápasového režimu,“ sdělil Kasík.


Dočkal na závěr minulé sezony absolvoval operaci nyní a má individuální program. „Fyzioterapeuti a lékaři sledují, jaký vývoj jeho tělo reaguje při rehabilitaci a rekonvalescenci,“ dodal tiskový mluvčí Sparty.


Místo Bořka Dočkala zřejmě v nové sezoně zaujme novic Michal Trávník, který na Letnou přišel z Jablonce. Sparta má ale problémy v útoku, na soupisce má jen dva forvardy: Tetteha a Kozáka.

ram TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 18:55 20:45

   Házená: HSG Nordhorn - Lingen - Bergischer HC

   20:45

   Element (394)

   21:00

   Večerní Sportovní noviny

   21:05

   KITE LIFE (3)

   21:15

   Fotbal: D.C. United - New York Red Bulls

   23:00

   Večerní Sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 20:00 21:45

   Fotbal: Stade Rennes - Paris Saint - Germain

   21:45

   Ligue 1 Highlights (2)

   22:40

   Czech Open 2019

   22:50

   FIVB Beach Volleyball – Moskva

   00:35

   Ragby: Wales - Anglie

   02:15

   Házená: HSG Nordhorn - Lingen - Bergischer HC

Celý Program