ME v Praze

Krpálek na medaili nedosáhl. Kvůli dvěma prohrám mu utekl i bronz

Otava redakční fotka
Marek Otava
Aktualizováno 21:10
Předevčírem 11:46
Téma:

Český judista Lukáš Krpálek úspěšně vstoupil do mistrovství Evropy v Praze. Ve druhém kole dokázal domácí favorit porazit německého zápasníka Johannese Freye. Bohužel následně nestačil na Rusa Bašajeva, a tak v opravném pavouku mohl zabojovat nejvýše o bronz. První opravný zápas vyhrál stejně jako s Freyem pákou na ruku. Jenže v boji o bronz rychle podlehl Gruzínci Tušišvilimu.

Třicetiletý český zápasník vstoupil do prvního zápasu po dlouhé pauze, a ta byla zpočátku znát. Pak se však Krpálek dostal do boje na zemi, kde si počínal skvěle.

 

Po několika chvatech nasadil německému soupeři páčení, které musel Frey odklepat. Lukáš Krpálek tak úspěšně postoupil do čtvrtfinále.


V něm se utkal s Rusem Bašajevem a ten mu bohužel vystavil stopku. Bašajev Krpálka porazil na ipon ve druhé minutě zápasu, a největší česká hvězda tak mohla bojovat pouze o bronzovou medaili díky opravnému pavouku.


V něm si Krpálek na začátek poradil s Orem Sassonem z Izraele. Stejně jako Freyovi mu nasadil páku na ruku a Izraelec rovněž odklepal. Krpálka tak dělila jedna výhra od bronzové medaile.


V rozhodujícím souboji se Krpálek utkal s Gruzíncem Guramem Tušišvilim a české naděje na medaili rychle vyhasly. První bodovanou techniku předvedl Tušišvili již v devatenácté sekundě. Poté uběhlo dalších 21 vteřin a Gruzínec poslal Krpálka na zem znovu, čímž vyhrál a zajistil si bronzovou medaili. Na Krpálka tak zbylo pouze páté místo (rozdávají se totiž dvě bronzové medaile pro dva vítěze z opravného pavouka).

Celý zápas o bronz Lukáše Krpálka s Gruzíncem Tušišvilim:


 

Ve váze do 90 kilogramů postoupil druhý český zástupce Jiří Petr přes první kolo, v němž porazil Ukrajince Nhabalima. Druhé kolo ale již nezvládl. Nad jeho síly byl Nizozemec Noël van 't End.

 

S mistrovstvím se také rychle rozloučili David Klammert a Alice Matějčková, kteří prohráli v prvním kole. Česká výprava tak na domácím mistrovství Evropy nezískala žádný cenný kov.

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Racing Unleashed

   18:00 18:30
   18:30

   MotoGP - FIM Awards Ceremony 2020

   19:45

   Ligue 1 Highlights (11)

   20:40

   Fotbal: EA Guingamp - AC Ajaccio

   22:35

   Racing magazine (10)

   23:00

   Večerní sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: Portland Timbers - FC Dallas

   16:30 18:15
   18:15

   Magazín Evropské ligy (4)

   19:10

   UFC Main Event (7)

   20:05

   Grand Slam of Darts 2020

   00:00

   UFC 255: Figueiredo vs. Perez

   02:00

   UFC Main Event (4)

Celý program