unikát v NHL

Krok správným směrem, říká člen útočné trojice tmavých hráčů Tampy

Daniel Walcott, Mathieu Joseph a Gemel Smith
Zdroj: Profimedia
Daniel Walcott, Mathieu Joseph a Gemel Smith
Jiří Průša
Jiří Průša
11.5. 2021 15:31
Téma:

Noční zápas NHL mezi Floridou Panthers a Tampou Bay Lightning nabídl výhru Panterů 4:0, ale také jeden velmi unikátní aspekt. Tampa nastoupila do zápasu s útočnou formací složenou čistě z hráčů tmavé pleti. "Je to krok správným směrem," pochvaloval si jeden z nich.

V NHL působí přibližně pouze tři procenta hráčů tmavé pleti, takže složit celou útočnou formaci z těchto hráčů je pro většinu týmů nemožné. Tampa Bay Lightning se ale k tomuto kroku v noci odhodlala. Bok po boku nastoupili Mathieu Joseph, Gemel Smith a Daniel Walcott.


"Je to krok správným směrem," uvedl ten nejzkušenější z nich Mathieu Joseph. "Mým cílem a cílem všech hráčů jiné barvy pleti je, ukázat jejich sport svým rodinám a také všem ostatním lidem jiné barvy pleti. Je to každopádně úžasné, být jedním z těch, kteří se toho zúčastnili. Celé to vzešlo od trenérského štábu," radoval se po zápase 24letý Kanaďan. Také asistent trenéra Nigel Kirwan a trenér brankářů Frantz Jean jsou tmavé pleti.

 

Dlouholetý hráč NHL a současný expert televize NBC Anson Carter to označil za důležitý moment v hokeji. "Myslím, že pro širokou veřejnost je to obrovské. Nejen, že hrají za jeden tým, ale dokonce za obhájce Stanley Cupu," vyzdvihnul důležitý moment pro hráče tmavé pleti.

 

Nasazení této trojice chválil i Anthony Duclair, jenž do utkání nastoupil v dresu Floridy: "Je to skvělé vidět. Jsem opravdu hrdý. Je skvělé vidět, jak se NHL hýbe kupředu. Jsem si jistý, že pro ně to byl speciální večer. Byl to neuvěřitelný pocit, dokonce i pro mě, když jsem hrál proti nim."

"Především jsou všichni v NHL z nějakého důvodu," vysvětlil nasazení této speciální formace trenér Jon Cooper. "Zaslouží si být tady a pořádně na tom pracovali. Když byli všichni spolu, měli určitou chemii. S tím, jak se hýbe liga, doufejme, že tohle už nebude velký příběh, ale stane se to normálním. Byl to super moment pro všechny ty kluky," dodal.

V organizaci Lightning je také Marián Gáborík, který v rozhovoru prozradil, že nemá ani jejich dres:

VOYO

Sledujte Nova Sport ve Full HD na Voyo.cz

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Ranní sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   Fotbal: Atlanta United FC - Philadelphia Union

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   NHL: Vegas Golden Knights - Montreal Canadiens

   12:45

   T - Mobile Česká Enduro Serie - Klínovec

   13:00

   Polední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • ATP Tour 250: Mallorca Championships

   09:00 10:40
   10:40

   Fotbal: Ligue 1 - Nejlepší zákroky sezony (4)

   10:50

   Kolo pro život - Orlík

   11:00

   NBA: Phoenix Suns - Los Angeles Clippers

   13:00

   Fotbal: New York Red Bulls - Nashville SC

   14:45

   Major League Soccer Highlights (8)

Celý program