velký rozhovor

Krmenčík získal v Bruggách titul a shodil šest kilo. Plzni fandí na dálku

Michael Krmenčík debutoval za Bruggy
Zdroj: Instagram Michaela Krmenčíka
Michael Krmenčík debutoval za Bruggy
Richard Wagner
Richard Wagner
17.5. 2020 18:45
Téma:

Týmy v belgické Jupiler lize si jednoznačně odhlasovaly předčasný konec sezóny. Králem byly korunovány Bruggy, kde působí i Čech Michael Krmenčík. Ten o svém novém angažmá a velmi rychlém titulu promluvil v rozhovoru pro Nova Sport.

Po Nizozemsku a Francii utichly naděje na obnovu sezóny i v Belgii. Velmi hořký je konec pro bývalého útočníka Plzně Michaela Krmenčíka, který stihl po přestupu do Brugg odehrát jen šest ligových zápasů.

 

Již dva měsíce je ale bez fotbalu a po zisku asi nejrychlejšího titulu v kariéře ještě asi nějaký čas zůstane. „Jsem doma a dozvěděl jsem se to pátek odpoledne. Ještě jsem ani neviděl kluky, takže to ani moc neslavím. První titul v zahraničí a hned takhle, když je koronavirus,” prozradil sedmadvacetiletý rodák z Kraslic.

 

Tato sezóna je pro vás kvůli předčasnému konci asi hodně zvláštní, že?

„Pro mě to je zvláštní ještě tím, že jsem začal v Plzni, kde jsem za půl roku dal deset gólů a nějaké nahrávky. V zimě přišel přestup do Brugg a najednou mi spadl titul do klína. Ale jsem za to rád, že jsem mohl být součástí takového skvělého týmu, jaký mají Bruggy.”

 

Jak to máte aktuálně s tréninkem?

„Jak nám skončila sezóna a jmenovali nás mistrem, tak asi v tréninku pokračovat nebudeme. Více se dozvíme asi brzy. Počítám s tím, že pojedu s rodinou domů do Čech a až se sem vrátím, tak budeme makat na formě na další sezónu.”

Jste v Belgii již půl roku, takže předpokládám, že jste se stihl zabydlet…

„Jsem tu sice jen čtyři měsíce, ale zázemí je tu super a mám i hezký dům. Ve všech ohledech je to pecka. Vše je na profesionální úrovni, čili je to pro mě určitě posun dál.”

 

Co se týče samotného města… Nevím, nakolik jste měl kvůli restrikcím možnosti, ale jak se vám líbí Bruggy?

„Nebydlím přímo v Bruggách, ale v Knokke, což je odtamtud kousíček. S manželkou jsme ještě nebyli v Bruggách ani jednou, protože dorazila až měsíc po mě a hned poté vyhlásili pandemii, čili jsme nemohli nikam. Známe tedy hlavně okolí Knokke, ale těším se, až budeme moci vyrazit i do centra Brugg. Teď jsme zavření doma a chodíme s dětmi jen na procházky kolem baráku.”

Jste tam poměrně krátkou dobu a soutěž byla navíc předčasně ukončená. Asi už se těšíte, až se do toho budete moci pořádně obout a ukázat, co ve vás je…

„Přišel jsem sem a odehrál šest zápasů. Z toho čtyři v základní sestavě. Pak jsem nastoupil v poháru, kde jsem nahrával na gól, kdy spoluhráč dorazil míč do sítě z brankové čáry. Těším se, až to bude v klasickém koloběhu, na stadionu budou diváci a nebudou se muset dodržovat přísná pravidla. Chtěl bych, aby už se to dalo do normálu, protože mi fotbal opravdu moc chybí.”

Jste v kontaktu s nějakým bývalým spoluhráčem z Plzně?

„Páťovi Hrošovskému se narodilo dítě, takže jsem za ním byl minulý čtvrtek v Genku na otočku pogratulovat a předat dopis. S Páťou se bavíme o všem. Rozebíráme spolu i zápasy, které jsme tady odehráli. Koukáme se na sebe a držíme si palce. Jsem rád, že tady mohu mít takového kluka, i když docela daleko od mě.”

 

Reportáž TV Nova o Michaelu Krmenčíkovi a zisku titulu v Belgii:


 

Bavíte se také s hráči z aktuálního kádru Plzně, které čeká restart ligy?

„Máme skupinu na WhatsAppu, takže jsem de facto pořád s nimi. Píší si tam, jak mají tréninky, jak chodí na kafe a občas se pousměji, když tam napíší nějaké hlášky přímo z kabiny. Jsme v každodenním kontaktu. Sleduji každý zápas, držím jim palce a budu doufat, že budou stíhat Slavii.”

Jak vnímají start ligy? Jsou natěšení nebo spíš nervózní z toho, že moc neví, co se může dít?

„Všichni jsou natěšení. Ví, že Slavii pomalinku stahují a jsou hladoví po tom, aby ji dotáhli a udělali jí to ještě hodně nepříjemné.”

 

Moc zápasů jste zatím neodehrál, ale i tak už můžete říci, jak se vám zatím pozdává belgická liga ve srovnání s Českou?

„Je tu jiné tempo i hráči. Jinak se zde brání i útočí a je to všechno trochu rychlejší. V Česku jeden zajišťuje druhého, kdežto tady obránci hrají jeden na jednoho. Hraje se hodně nahoru-dolů. Od té doby, co tu jsem, jsem zhubl šest kilo, takže asi ví, co se mnou dělají. Běháme tu jako blázni, takže bych teď zvládl zaběhnout i maraton.”

Když proti sobě budete mít jediného obránce, tak by to vzhledem k vašim parametrům mohla být výhoda, že?

„Mohla by to být určitě výhoda, protože když někdo pošle dobrý míč, tak mohu jít snadno sám na bránu. Teď jsem v procesu, kdy se přizpůsobuji hernímu stylu. Naskočil jsem do rozjetého vlaku a chvilku času mi zabere, než se plně adaptuji, abych si zvykl, kam si mám třeba nabíhat.”

 

Cítím, že fotbalově se vám tam líbí, ale co z pohledu rodinného života?

„Je to určitě změna. Lidé tu mají jinou mentalitu. Já jsem sem ale chtěl jít a líbí se tu i manželce a dětem. Je to tu hezké a děti se navíc naučí mluvit dalším jazykem. Bereme to jako pozitivum do dalšího života nás i dětí.”

Stihl jste si v Bruggách najít nějakého kamaráda, se kterým jste i teď hodně v kontaktu?

„Bavím se hodně s Eddiem Sobolem (dříve hrál ve Slavii a Jablonci – pozn. red.) a Simonem Delim (bývalý slávista – pozn. red.). To jsou takoví dva kámoši, kteří mi se vším pomáhají. Například, když nevím, kde co je, tak se jich zeptám a oni mi rádi poradí. Jsou dobří a hlavně hodní.”

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL: Chicago Blackhawks - Detroit Red Wings

   18:35 21:15
   21:15

   Večerní sportovní noviny

   21:20

   Libor Suchánek - český rozhodčí v NHL

   21:30

   Czech rally 2020 (7)

   22:05

   NHL: Calgary Flames - Toronto Maple Leafs

   00:45

   Element (431)

 • Nova Sport 2

  • NBA: Indiana Pacers - Toronto Raptors

   19:05 21:35
   21:35

   NBA: Brooklyn Nets - Miami Heat

   23:35

   Evropská liga - Nejhezčí góly podzimu

   00:05

   Fotbal: AC Sparta Praha B - FK Dukla Praha

   01:45

   Fotbal: RC Lens - OGC Nice

   09:00

   Fotbal: Girondins Bordeaux - Angers SCO

Celý program