provokace neuspěla

Krmenčík debutoval za Bruggy, pak setřel bývalého spoluhráče z Plzně

Michael Krmenčík debutoval za Bruggy
Zdroj: profimedia.cz
Michael Krmenčík debutoval za Bruggy
Téma:

Fotbalista Michael Krmenčík má za sebou svůj debut v belgické lize. Za Bruggy odehrál proti Antverpám druhý poločas a přispěl k výhře 1:0. Šestadvacetiletý hráč poté na svůj Instagram umístil text v angličtině, což je v cizině zvykem. Toho chtěl využít jeho bývalý spoluhráč z Plzně Diego Živulič, který do něj rýpl, nicméně reprezentační forvard si to nenechal líbit a chorvatskému hráči ostrou rétoriku vrátil.

Zvyká si na nové prostředí. Krmenčík přestoupil do Brugg minulý týden a hned o víkendu dostal od trenéra Phillippa Clementa důvěru na druhý poločas. Gól nedal, ale jeho tým vítězství oslavil a zároveň si upevnil první příčku v tabulce a jistotu postupu do nadstavbové části soutěže. V Belgii se totiž hraje stejným systémem jako v Česku.

U Krmenčíka se ví, že anglický jazyk zcela neovládá, nicméně po zápase na znamení vděčnosti umístil na svůj Instagram stručný vzkaz v angličtině. „Jsem opravdu rád, že mohu být součástí tohoto týmu. Celý tým odehrál skvělý zápas. Jsem velmi vděčný fanouškům, že mě přijali tak vřele,“ napsal útočník.

Této zprávy využil Diego Živulič, který byl součástí plzeňského týmu v sezoně 2017/18, když přišel ze Zlína. Nicméně na západě Čech se neprosadil, a tak po roce zamířil na Kypr. Přesto si nyní do Krmenčíka rýpl.

 

„Ty jsi naučil anglicky přes noc viď,“ napsal Krmenčíkovi. Reprezentační forvard se ale nenechal vytočit a vrátil úder. „Kámooo, umím anglicky asi jako ty fotbal, takže nic moc,“ odpověděl.
  

Na sociálních sítích podpořil Krmenčíka i bývalý slávista Simon Deli, který mu ve svém Instastories vzkázal, že odteď bude slavit dost vítězství.

 


 

vat TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • MotoGP - VC Katalánska (závod MotoGP)

   14:45 16:00
   16:00

   Florbal: SPV - TPS

   18:00

   GCF 62 - Cage Fight Olomouc

   21:00

   Večerní sportovní noviny

   21:05

   NHL News

   21:20

   Filip Řeháček - Andalusie

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: AS Monaco - Racing Strasbourg

   14:55 16:55
   16:55

   Fotbal: FC Lorient - Olympique Lyon

   18:55

   NBA: Los Angeles Lakers - Denver Nuggets

   20:55

   Fotbal: Stade Reims - Paris Saint - Germain

   22:50

   Fotbal: Leicester City - Arsenal FC

   00:35

   UFC Reloaded (62)

Celý program