Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

tragický pád

Křížová jede do Nakisky, kde se zabil Poisson: "Byl úžasný," říká

Sjezdař David Poisson
Zdroj: Profimedia / facebook
Sjezdařka Klára Křížová vzpomíná na tragicky zasnulého francouzského lyžaře Davida Poissona - ilustrační foto

Svět lyžování zasáhla v pondělí večer tragická zpráva. Zkušený francouzský reprezentant David Poisson zemřel po pádu při tréninku. Jeho smrt zasáhla i české reprezentanty, kteří na bronzového medailistu z MS 2013 ve Schladmingu zavzpomínali.

"Byl to úžasný a velmi veselý člověk. Vždycky se s každým pozdravil a zajímal se, jak se máš. Vím, že se vracel zpět do týmu loňskou sezonu. Nevím, jestli to bylo po zranění, nebo neměl výsledky na první tým,“ vzpomíná na francouzského lyžaře česká sjezdařka Klára Křížová, která se minulosti připravovala právě s francouzským sjezdařským týmem a jeho členy tak dobře zná.

 

"Je to hrozná zpráva, samotné mi to pořád nedochází. A zrovna do té Nakisky, kde se to stalo, v neděli odlétám trénovat,“ říká a dodává, že na smrtelný pád svého kamaráda myslet nemůže. "To takhle nejde brát, člověk by pak ani nemohl v podstatě přejít silnici, nebo vůbec vyjít z domu,“ má jasno sjezdařka, která se chystá na OH v Pchjongčchangu - podpořit ji můžete zde.

 

 

Po takové smutné události je jasné, že sport, potažmo, branky, vteřiny i oblouky jdou zcela stranou. "Samozřejmě, člověk si zase uvědomí, jak bychom měli být vděční a rádi za to, co máme. Že život je opravdu křehký, a jak říkají moudří, žít přítomností a každou chvíli naplno,“ uvědomuje si nejúspěšnější česká sjezdařka současnosti.

 

Jaké byly okolnosti tragické nehody, Klára Křížová neví. "A ani to vědět radši nechci, prostě to byla opravdu nešťastná a tragická nehoda,“ uzavírá smutný rozhovor Klára Křížová.

 

Na zesnulého Davida Poissona na sociálních sítích vzpomněli i další čeští současní i bývalí závodníci. Šéftrenér české sjezdařské repre Tomáš Bank napsal: "Pro mě to byl pan nezničitelný, vždy měl velký pád a nic se mu nestalo, ale teď… Odpočívej v pokoji.“

hru Nova Sport

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 01:05 03:20

   FIVB Beach Volleyball - Itapema

   03:20

   Sportovní originály - 180 s Darylem Gurneym

   04:00

   Barcelona Spartan Race

   04:35

   Fotbal: Los Angeles Football Club - Montreal Impact

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   FIVB Beach Volleyball – JinJiang

 • Nova Sport 2

  • 00:45 02:50

   NBA: Milwaukee Bucks - Toronto Raptors

   02:50

   RunTour – Brno

   03:05

   Házená: SC Magdeburg - VfL Gummersbach

   09:00

   Házená: TVB 1898 Stuttgart - SG Flensburg - Handewitt

   10:30

   RunTour – Brno

   10:40

   Magazín NBA Action (34)

Celý Program