Fortuna Liga

Sparta odčinila ostudu, výhru vystřelili Hložek s Kangou

Sparta si poradila s Jabloncem

Jablonec řešil před důležitým zápasem se Spartou velký problém. Do obrany musel Petr Rada nasadit Jiřího Váňu z divizního Mšena. Ten odehrál skvělý zápas, na gólech Kangy a Hložka neměl žádnou vinu.

Sparta pustila před sezonou na sever Čech nadějného Dominika Plechatého, do smlouvy si dala ale podmínku, že nesmí nastoupit ve vzájemných zápasech. Navíc Jakub Jugas ještě není stoprocentně fit po svalovém zranění a tak musel trenér Rada sáhnout po krizovém scénáři.

Z divizního Mšena si vytáhl třicetiletého odchovance Jablonce Jiřího Váňu, který prožil prvoligový debut. Váňa zatím nastupoval pouze v dresu Mšena, Dobrovic a Kroměříže a zápas se Spartou tak pro něj byl životní příležitostí. Bránil totiž hráče jako je Libor Kozák, nebo Guélor Kanga.

Pohled na sestavy potěšil i fanoušky letenských. Trenér Václav Jílek totiž vyslechl několikaměsíční volání tribun o stažení Ondřeje Zahustela a osmadvacetiletého obránce posadil mezi náhradníky.

Ani krize v obraně Jablonce Spartě dlouho ke skórování nestačila. V prvním poločase byl blízko gólu několikrát Libor Kozák, sparťanský kapitán ale ostudně dvakrát hlavou z malého vápna minul.

Ve druhém poločase se ale Sparta konečně dočkala. Plavšič nacentroval do vápna, Hložek utekl Břečkovi, předskočil Váňu a hlavou prodloužil míč na vzdálenější tyč.

V závěru zápasu zvýšil krásnou ranou zpoza vápna na 2:0 Kanga. Sparta tak odčinila úvodní potupnou porážku se Slováckem a opět si udobřila fanoušky.