Další kritika Slovenský kouč

Kritizovaný trenér Bokroš: Kdysi řekl Chárovi, že na hokej nemá!

Zdeno Chára a Ernest Bokroš
Zdroj: Profimedia
Zdeno Chára a Ernest Bokroš

Po juniorském mistrovství světa na Slovensku řeší fanoušci výpovědi hráčů Martina Pospíšila a Miloš Fafráka, kteří se ostře pustili do Ernesta Bokroše a popsali jeho metody, chování i přístup k týmu v kabině. Na to konto se rojí další reakce, které se bývalého kouče Zlína a současného lodivoda Slovenské dvacítky týkají. Objevil se i starý rozhovor s otcem Zdena Cháry, který popisoval, jak Bokroš jednoho z nejlepších obránců světa kdysi odepsal.

Útočník Martin Pospíšil neměl na šampionátu hrát. Trenér Ernest Bokroš o něj nestál, i když je Pospíšil jedním z nejproduktivnějších hráčů zámořské USHL. Nakonec byl hokejista přeci jen nominován. "Bokroš se mě pak snažil zbavit přes ostatní hráče, ale ti se mě zastali," stěžoval si Pospíšil, který i popsal, jak Bokroš vytvářel v kabině negativní atmosféru, nebo jak se o něj nepostaral po příletu do dějiště turnaje.

 

 

Bokroše teď kritizují i fanoušci a některé slovenské hokejové legendy. Olej do ohně přilil i rozhovor, který se znovu objevil na internetu. Je sice z roku 2011, ale týká se právě Bokrošova přístupu ke Zdenu Chárovi, jehož kariéru trenér odepsal ještě před tím, než začala.

 

 

Dvoumetrový dlouhán Zdeno Chára už má 41 let a jeho kariéra se blíží ke konci. Přesto se jednou bekovi Bostonu půjde do hokejového důchodu s dobrým pocitem. Už teď má totiž na kontě téměř 1500 zápasů v NHL, během kterých dal 198 gólů a 434 asistencí. Jednou vyhrál Stanley Cup a jednou také Norris Trophy, tedy trofej pro nejlepšího zadáka NHL.

 

I přes všechny ty úspěchy a úctyhodnou kariéru mu Bokroš řekl, že na hokej nemá. "Tehdejší trenér Ernest Bokroš řekl, že z mého syna nikdy nebude hokejista ani obránce. Já mu ale řekl, že z něj bude jeden z nejlepších obránců a začal jsem ho sám trénovat. Mrzelo mě, že ho odepsal pro jeho výšku. Teď ale všem dokázal opak," uvedl tehdy Chára starší.

lju TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 03:00 05:00

   FIVB Beach Volleyball – JinJiang

   06:45

   FIVB Beach Volleyball – JinJiang

   07:45

   FIVB Beach Volleyball – JinJiang

   09:00

   FIVB Beach Volleyball – JinJiang

   10:15

   FIVB Beach Volleyball – JinJiang

   11:30

   Sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 02:35 05:05

   NBA: Toronto Raptors - Milwaukee Bucks

   09:00

   Fotbal: Olympique Marseille - Montpellier HSC

   10:45

   Element (388)

   11:00

   Fotbal: Vancouver Whitecaps FC - FC Dallas

   12:45

   Nova Cup 2019 – Stolové hory

   13:00

   NBA: Toronto Raptors - Milwaukee Bucks

Celý Program