Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Další kritika Slovenský kouč

Kritizovaný trenér Bokroš: Kdysi řekl Chárovi, že na hokej nemá!

Zdeno Chára a Ernest Bokroš
Zdroj: Profimedia
Zdeno Chára a Ernest Bokroš

Po juniorském mistrovství světa na Slovensku řeší fanoušci výpovědi hráčů Martina Pospíšila a Miloš Fafráka, kteří se ostře pustili do Ernesta Bokroše a popsali jeho metody, chování i přístup k týmu v kabině. Na to konto se rojí další reakce, které se bývalého kouče Zlína a současného lodivoda Slovenské dvacítky týkají. Objevil se i starý rozhovor s otcem Zdena Cháry, který popisoval, jak Bokroš jednoho z nejlepších obránců světa kdysi odepsal.

Útočník Martin Pospíšil neměl na šampionátu hrát. Trenér Ernest Bokroš o něj nestál, i když je Pospíšil jedním z nejproduktivnějších hráčů zámořské USHL. Nakonec byl hokejista přeci jen nominován. "Bokroš se mě pak snažil zbavit přes ostatní hráče, ale ti se mě zastali," stěžoval si Pospíšil, který i popsal, jak Bokroš vytvářel v kabině negativní atmosféru, nebo jak se o něj nepostaral po příletu do dějiště turnaje.

 

 

Bokroše teď kritizují i fanoušci a některé slovenské hokejové legendy. Olej do ohně přilil i rozhovor, který se znovu objevil na internetu. Je sice z roku 2011, ale týká se právě Bokrošova přístupu ke Zdenu Chárovi, jehož kariéru trenér odepsal ještě před tím, než začala.

 

 

Dvoumetrový dlouhán Zdeno Chára už má 41 let a jeho kariéra se blíží ke konci. Přesto se jednou bekovi Bostonu půjde do hokejového důchodu s dobrým pocitem. Už teď má totiž na kontě téměř 1500 zápasů v NHL, během kterých dal 198 gólů a 434 asistencí. Jednou vyhrál Stanley Cup a jednou také Norris Trophy, tedy trofej pro nejlepšího zadáka NHL.

 

I přes všechny ty úspěchy a úctyhodnou kariéru mu Bokroš řekl, že na hokej nemá. "Tehdejší trenér Ernest Bokroš řekl, že z mého syna nikdy nebude hokejista ani obránce. Já mu ale řekl, že z něj bude jeden z nejlepších obránců a začal jsem ho sám trénovat. Mrzelo mě, že ho odepsal pro jeho výšku. Teď ale všem dokázal opak," uvedl tehdy Chára starší.

lju TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 16:40 18:25

   Házená: THW Kiel - TSV Hannover-Burgdorf

   18:25

   Maxi Tip Poker Tour (25)

   18:50

   NHL News

   19:00

   Element (400)

   19:15

   Rychlá kola (11)

   19:45

   Off-road Maraton (7)

 • Nova Sport 2

  • 17:55 18:05

   RunTour – Pardubice

   18:05

   NBA: Chicago Bulls - Brooklyn Nets

   20:05

   Grand Slam of Darts 2019

   22:00

   Truck Racing Magazine (10)

   22:20

   Czech rally - Speciál

   22:45

   NHL: Vancouver Canucks - Colorado Avalanche

Celý Program