Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

odpověď kritikům united se vrací do lm

Kritika ho málem zničila. Trápení Rooney přetrhl hattrickem!

Wayne Rooney
Zdroj: profimedia.cz
Wayne Rooney

V posledních týdnech se o něm hodně psalo i mluvilo. Prý nemá formu a nezapadá do herního stylu, který Manchesteru United vtiskl kouč Louis van Gaal. Wayne Rooney se z toho ale nesložil a všem pochybovačům rázně zavřel pusu. Hattrickem v odvetě play-off Ligy mistrů sestřelil Bruggy (4:0) a svému týmu zajistil návrat do základní skupiny milionářské soutěže.

 Rooney se na startu nové sezony trápil, hlavně gólově. Trefil se v dubnu, od té doby nic. Až do zápasu v Bruggách, kde ukončil po deseti zápasech a 878 minutách střelecký půst. Stálo to ovšem za to!


„Kdybych neměl silný charakter, tak by mě všechna ta kritika velmi zasáhla, možná i zničila. Neklesal jsem ale na mysli a věřil, že jakmile přijdou šance, proměním je. I přesto, že to trvalo o čtyři nebo pět západů déle než obvykle,“
řekl Rooney pro BT Sport.Kapitán United třemi góly v rozmezí 37 minut zařídil svému týmu vedení 3:0. Hattrick završil v 57. Minutě, kdy zakončil povedenou kombinaci anglického týmu. Tři góly v jednom pohárovém zápase nastřílel v dresu United podruhé. Ten první se datuje o jedenáct let zpátky.


„Není to jen o mých gólech. Když dlouho nepřicházely, snažil jsem se co nejvíc pracovat pro tým,“
podotkl Rooney, kterému po utkání v Bruggách složil poklonu i trenér Van Gaal.


Wayne Rooney
Zdroj: profimedia.cz


„Každý gól hráči zvedne sebevědomí, ani Wayne není v tomto směru výjimkou. Má tu nejlepší hráčskou mentalitu, jakou si jen dovedeme představit. Hráči s takovým přístupem a úrovní vždy zvládnou comeback i po těžším období,“ řekl nizozemský stratég.


Výkon 29letého útočníka trefně vystihl bývalý anglický reprezentant Gary Lineker. „Je to pitomé být útočníkem. Nic se vám nedaří, pak vstřelíte gól a najednou jde všechno lehce,“ napsal na Twitteru.

 


Teď už se Rooney může společně se svými spoluhráči z United těšit znovu na atmosféru Ligy mistrů. Vítěz soutěže z let 1999 a 2008 se mezi evropskou fotbalovou smetánku vrací po jednoroční odmlce.

TN.cz pha

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 21:05 22:35

   Házená: SG Flensburg - Handewitt - THW Kiel

   22:35

   Czech Open 2019

   22:50

   Nova Cup 2019 – Sahara race

   23:00

   Večerní Sportovní noviny

   23:05

   Moto GP - VC Velké Británie (trénink Moto3)

   23:50

   Moto GP - VC Velké Británie (trénink Moto GP)

 • Nova Sport 2

  • 21:05 23:35

   NZ Darts Masters

   23:35

   Fotbal: D.C. United - New York Red Bulls

   01:15

   UFC Countdown: Cormier vs. Miocic 2

   02:05

   UFC 241: Cormier vs. Miocic 2

   08:00

   NZ Darts Masters

   13:00

   Sportovní originaly - 180 s Raymondem van Barneveldem 2

Celý Program