Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

cyklistika společné mistrovství

Kreuziger slaví domácí titul, na olympiádu do Ria ale nejede!

Roman Kreuziger
Zdroj: Twitter

Roman Kreuziger se může konečně těšit z mistrovského titulu v silniční cyklistice. Na společném mistrovství České a Slovenské republiky vybojoval své premiérové vítězství v závěru závodu, když se utrhl z tříčlené skupiny se Zdeňkěm Štybarem a Jurajem Saganem. Přestože Kreuziger opanoval mistrovský šampionát, do konečné nominace na olympiádu do Ria se nevešel.

Za pátým jezdcem celkového pořadí Tour de France 2013 dojeli Juraj Sagan, který se tak stal mistrem Slovenska, a Zdeněk Štybar. Pro český bronz si za celkově čtvrtým Peterem Saganem dojel Martin Hunal.

 

V předposledním kole vyrazil vpřed Kreuziger, za ním Hunal se Štybarem, vítěz loňského závodu ze Žiliny Peter Sagan a jeho starší bratr Juraj. V nástupu do posledního okruhu už měli manko pouhých 20 vteřin a záhy dotáhli trio uprchlíků.

 

Peter Sagan pomohl Jurajovi dotáhnout se na úplné čelo, dopomohl tak svému sourozenci ke slovenskému titulu, neboť sám se držel zpět. O tom českém rozhodl Kreuzigerův nástup do závěrečného stoupání, který nikdo nechytil. Kreuziger dojel do cíle v čase 4:45:21, Juraj Sagan zaostal o pět sekund, Štybar o šest.

 

"V jednu chvíli to vypadalo beznadějně, když ta skupina v čele vedla skoro o osm minut, ale František Sisr tam odvedl skvělou práci, pak pracoval výborně i Peter Sagan. Já využil příležitosti, když se Zdeněk otočil, a byla to jedna z mála příležitostí, jak to rozhodnout," řekl Kreuziger těsně po dojezdu.

 

"Ze Zdeňka jsem měl obavy, protože je to samozřejmě skvělý závodník. Ale měl jsem pak dobré nohy, takové, jak měly být," dodal Kreuziger.

 

"Roman závodil od začátku hodně agresivně a věděl jsem, že má dneska velkou chuť vyhrát. To jsem měl ale i já. V posledním kopci jsem však začal chytat křeče a nebyl jsem na Romanův nástup schopen vůbec reagovat," přiblížil Štybar, který byl v případě závěrečného spurtu favoritem.

 

Na olympijských hrách v Riu de Janeiro budou českou silniční cyklistiku reprezentovat Jan Bárta, Leopold König, Zdeněk Štybar a Petr Vakoč. Pozici lídra týmu by měl zaujmout König. Nominace byla oznámena bezprostředně po skončení národního šampionátu v Kyjově.

 

Čerstvý mistr České republiky Roman Kreuziger se vrcholné akce sportovního roku nezúčastní. Hlavním důvodem jeho absence je náročný program, neboť má startovat na Tour de France i Vueltě.
 

mm ČTK

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 01:15 01:30

   Ambassador’s 2019

   01:30

   Major League Soccer Highlights (19)

   02:05

   Fotbal: FC Cincinnati - D.C. United

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   Fotbal: FC Cincinnati - D.C. United

   11:00

   Ranní Sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 01:00 01:50

   UFC Now (17)

   01:50

   UFC Fight Night: de Randamie vs. Ladd

   09:00

   FIVB Beach Volleyball – Gstaad

   10:45

   World of Freesport Special: Best of Climbing

   11:15

   Golden Fly Series - Golden Roof Challenge

   11:45

   Off-road Maraton (4)

Celý Program