roland garros

Djokovič zvládl pětisetovou bitvu s Tsitsipasem. Ve finále vyzve Nadala

9.10. 2020 23:00

České deblistky Kateřina Siniaková a Barbora Krejčíková si finále Roland Garros nezahrají. V semifinále nestačily na obhájkyně trofeje Kristinu Mladenovičovou a Timeu Babosovou. Mužská dvouhra nabídne finále snů, jelikož oba favoriti Djokovič i Nadal zvládli své semifinálové duely.

Češky do zápasu nevstoupily vůbec dobře. První set prohrály jednoznačně 2:6 a zdálo se, že proti nasazeným dvojkám toho moc neuhrají.

Špatně také vkročily do druhé sady, když rychle prohrávaly 0:2, ale ve zbytku setu již neztratily podání a dvakrát sebraly servis Kristiny Mladenovičové. Druhý set tedy Češky vyhrály 6:4 a šlo se do třetího rozhodujícího.

V něm český pár za stavu 2:2 sebral soupeřkám podání, ale hned vzápětí Krejčíková to své ztratila. Krejčíková se Siniakovou za stavu 4:5 čelily mečbolu, ale dokázaly jej odvrátit. Za stavu 5:6 podávala na udržení v zápase Siniaková a především Mladenovičová na returnu jí dělala problémy. Francouzsko-maďarský pár si vybojoval dalších pět mečbolů a ten poslední v nejdelším gemu zápasu dokázal využít.

Do svého již třináctého finále na French Open se dostal Rafael Nadal a stále letos v Paříži neztratil ani set. Diego Schwartzman sice hned v první hře zápasu vybojoval dva brejkboly, ale Rafa je dokázal odvrátit a ukázal kdo je na Roland Garros pánem.

Po setech 6:3 a 6:3 si Nadal zadělal na problémy když v třetí sadě za stavu 5:5 opět čelil brejkbolům, ale všechny tři odvrátil a v tiebreaku byl poté suverénní. Zkrácenou hru ovládl v poměru 7:0, a do finále tak proklouzl znovu bez ztráty setu.

Druhé semifinále nabídlo o dost vyrovnanější bitvu. Djokovič začal výborně. První dva sety zvládl vyhrát v poměru 6:3 a 6:2 a vypadalo to na rychlý konec.

V třetím setu za stavu 4:4 Djokovič prorazil Tsitsipasovo podání a podával na vítězství. Dostal se i k mečbolu, ale Řek zabral, vzal Djokovičovo podání, své následně udržel a poté přidal i druhý brejk, takže sadu vyhrál 7:5.

I ve čtvrtém setu byl Djokovič blízko úspěchu. Za stavu 4:4 se dostal k brejkbolu, jenže ho neproměnil a následně ztratil podání, takže zápas šel do páté sady.

Do ní vstoupil Tsitsipas úspěšným servisem, ale pak to vypadalo, jako by mu došly síly. Djokovič dokázal vyhrát šest gemů v řadě, a v neděli si to tedy rozdá s Nadalem o titul na French Open.

Výsledky pátečního French Open:

Semifinále čtyřhry žen:

Mladenovičová/Babosová (Fr./Maď.) - Krejčíková/Siniaková (ČR) 6:2, 4:6 7:5

Guarachiová/Krawczyková (Chil./USA) - Melicharová/Šwiateková (USA/Pol.) 7:6(5), 1:6, 6:4