Tenis Kvalifikace Wimbledon

Po Krejčíkové končí v kvalifikaci i Bouzková. Nestačila na Lin Zhu!

Barbora Krejčíková

Největší tenisový svátek už se svižným krokem přibližuje stále blíže k datu 3. července, kdy nejstarší turnaj na světě začíná. Kvalifikace už jsou ale v plném proudu a figurují na nich i čeští hráči. Bohužel ne všichni se až na kurty All England Clubu probojují. V Londýně končí česká tenistka Barbora Krejčíková, která ve druhém kvalifikačním zápase nestačila na Destanee Aiavaovou. Po ní vypadla i Marie Bouzková, prohrála s Lin Zhu.

Krejčíková sice porazila v prvním zápase Maiu Lumsdenovou, která hájí barvy britské koruny, druhý souboj už tak veselý nebyl. Jednadvacetiletá rodačka z Brna podlehla o čtyři roky mladší australské soupeřce, po setech 6:2 a 6:1 na anglické trávě tak končí.

On-line reportáž

Wimbledon 2017

18:10

Tenista Lukáš Rosol postoupil z kvalifikace. Wimbledon si tak zahraje pošesté  v řadě. V posledním kole kvalifikačních utkání porazil Dariana Kinga z Barbadosu 3:1.

15:40

Po prvním setu vedla Marie Bouzková nad Lin Zhu 1:0, ale čínská sokyně dokázala zápas otočit a nakonec se raduje z výhry 2:1. Po Krejčíkové tak končí v kvalifikaci i Bouzková.

13:20

Barbora Krejčíková bohužel nestačila v kvalifikačním utkání na sedmnáctiletou Australanku Destanee Aiavovou. Podlehla jí 0:2. Z kvalifikace tak vypadla. Od 13:30 začíná zápas mezi Marií Bouzkovou a Lin Zhu z Číny.

Po Krejčíkové skončila i Marie Bouzková, která do zápasu s Lin Zhu vstoupila velmi nadějně. První set vyhrála 6:3, ale od druhé sady měla slovo čínská hráčka. Ta nakonec bitvu otočila a Bouzkovou po výhře 2:1 vyřadila.

V ženské kvalifikaci tak už nefiguruje žádné jméno. Včera vypadly Tereza Martincová a Tereza Smitková.