vzpomínka nic si nedarovali

Krejčí vs. Plekanec? V NHL už se jednou málem porvali!

Tomáš Plekanec vs. David Krejčí
Zdroj: YouTube.com
Téma:
NHL

Nevybíravý faul Davida Krejčího na Tomáše Plekance v sobotním zápase NHL zaskočil nejednoho fanouška. A je to logické. Podobné střety mezi českými hokejisty moc často nevidíme, spíš skoro vůbec. Jestli si ale myslíte, že se oba útočníci dostali do křížku poprvé, tak jste na omylu. Jednou už to mezi Krejčím a Plekancem pořádně zajiskřilo.

Musíme se vrátit do prosince roku 2009. Oba se potkali při vhazování. Jakmile vhodil rozhodčí puk naled, začal Plekanec Krejčího šťouchat koncem hole. Poté forvarda hostujících Bruins dokonce zasáhl dvakrát do hlavy.


Krejčímu se to pochopitelně vůbec nelíbilo a po přerušení hry se okamžitě ohnal a se svým krajanem si chtěl vše důrazně vyříkat. Plekanec se ale prát nechtěl.


„Chtěl jsem se dostat před něj. On mě ale blokoval, tak jsem ho zatlačil,“ líčil tehdy pro TV Nova Plekanec. „To se přece nedělá, hlavně když je to Čech. Tohle je dětinství,“ kontroval Krejčí, který se s oporou Canadiens o dva měsíce později potkal v reprezentaci na olympijském turnaji ve Vancouveru.Uběhlo pět let a české hvězdy se v zámořské soutěži znovu dostali do křížku. I když tentokrát šlo o zcela jinou situaci. Krejčí svého krajana naprosto zbytečně poslal k ledu nevybíravým krosčekem u mantinelu ve středním pásmu. A krutě za to pykal!
 


Svým faulem nabídl Montrealu přesilovku, kterou soupeř náležitě využil a v početní převaze vstřelil vítězný gól. Není divu, že trenér Bostonu Claude Julien byl po utkání na svého centra pořádně naštvaný.


„Lídři by měli mužstvo vést k vítězství, ne k porážkám. Jsou to opravdu nesmyslná vyloučení, za která jsme zaplatili,“ řekl frustrovaný kouč Bruins.


pha TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Biggest Peak Project - Mt. Baker & Castelton Tower

   14:30 15:00
   15:00

   Classic match Ligue 1: Paris Saint - Germain - Stade Brestois

   16:45

   Fotbal: DFB - Pokal Highlights (6)

   17:00

   Off-road Maraton (1)

   17:20

   Filip Řeháček - zimní příprava

   17:30

   Silk Way Rally

 • Nova Sport 2

  • NBA - Geniální akce 2015 - 2020

   14:40 15:05
   15:05

   NHL: Vancouver Canucks - Buffalo Sabres

   16:50

   Element (417)

   17:00

   Fotbal: Bayer Leverkusen - Bayern Mnichov

   18:45

   Běhej lesy - Slavkovský les

   19:00

   NBA Classic Games: San Antonio Spurs - Detroit Pistons

Celý program