pátý čech v nba

Krejčí o draftu: Snil jsem o tom před spaním. Oklahoma? Ideální pro start

Richard Wagner
Richard Wagner
19.11. 2020 7:30
Téma:
NBA

Český basketbalista Vít Krejčí byl vybrán jako pátý Čech do NBA. Krátce po tom, co jej ze 37. pozice draftoval Washington, získala jeho práva Oklahoma. "Myslím si, že je to jeden z nejlepších týmů, kde začít a kde vyvíjet svůj potenciál," prozradil rodák ze Strakonic.

Dvacetiletý rozehrávač, který aktuálně působí ve španělské Zaragoze, navázal na své čtyři předchůdce a má velkou šanci na to, aby se propracoval do základní sestavy. 

 

"Je to neuvěřitelný moment. Snil jsem o tom dlouho. Byl jsem nervózní, ale jakmile jsem slyšel svoje jméno, tak mi spadl kámen ze srdce a ulevilo se mi," říká spokojeně.

 

Krejčímu se povedlo proměnit své touhy v realitu. "Je to splněný sen, ale práce teprve začíná a těším se, co teď přijde," burcuje.

 

Na své nové působiště má jen slova chvály. "Oklahoma je skvělá organizace. Pracují tam skvěle s mladými hráči, takže to je naprosto perfektní místo, kde začít a rozvíjet svůj potenciál," ví český reprezentant.

 

 

Svou pozici vidí nadějně už proto, že v kádru City Thunder nebude jediným zástupcem ze starého kontinentu: "Draftovali i pár dalších Evropanů, takže v nás věří." 

 

A jaké byly jeho pocity, když uslyšel v televizi své jméno? "První, co mi proběhlo hlavou, bylo těch plus mínus deset let, co jsem si každý den před spaním říkal, že jednou své jméno uslyším v draftu," popisuje dvacetiletý basketbalista.

 

Krejčí je aktuálně mimo hru kvůli zranění, které si způbobil na konci září v zápasu s Realem Madrid. Odhadovaná doba rekonvalescence je stále ještě zhruba půl roku.

 

"Draftem se nemění až tolik věcí. Práce je pořád stejná. Soustředit se chci dál na zraněné koleno, které chci dát co nejdříve do pořádku, abych se mohl co nejdřív vrátit," uzavírá velký tuzemský talent.

 

Úspěchu Víta Krejčího v draftu se věnovala i reportáž Sportovních novin:

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Bike2Boat - MTB & Kayak Expedition

   13:05 13:35
   13:35

   Český motorsport 2021 (1)

   14:05

   MČR v Gran Turismo Sport - Grand finále

   14:15

   MotoGP - VC Portugalska (trénink Moto3)

   15:10

   MotoGP - VC Portugalska (trénink MotoGP)

   16:10

   MotoGP - VC Portugalska (trénink Moto2)

 • Nova Sport 2

  • AS Řím - AFC Ajax

   13:00 14:45
   14:45

   Ragby: Itálie - Anglie

   16:25

   NHL: Dallas Stars - Columbus Blue Jackets

   18:05

   Házená: THW Kiel - Bergischer HC

   19:30

   Sestřih Evropské ligy UEFA (12)

   20:00

   Magazín NBA Action (17)

Celý program