ms 2018 medvědí slovo

Krejčí i Pastrňák chtějí jet na MS! Hertl nebude, potvrdil Fischer

David Krejčí a David Pastrňák
Zdroj: Profimedia
David Krejčí a David Pastrňák
Téma:

David Krejčí i David Pastrňák z Bostonu Bruins mají zájem přijet na mistrovství světa do Dánska a posílit český národní tým. Start Tomáše Hertla ze San José Sharks naopak manažer reprezentace Jiří Fischer vyloučil.

Krejčí a Pastrňák posílí české hokejisty na mistrovství světa v Dánsku, pokud projdou výstupní zdravotní prohlídkou v klubu. Další forvard Tomáš Hertl se z účasti omluvil.
 

Boston prohrál s Tampou Bay 1:4 na zápasy. "Čekali jsme do konce série. Mluvil jsem dnes s generálním manažerem Bostonu Donem Sweeneym a ve středu budou mít výstupní prohlídky. Kluci mají zájem reprezentovat, a pokud projdou, což doufáme, že ano, tak by se připojili k národnímu týmu," řekl novinářům generální manažer reprezentace Jiří Fischer.
 

Hertl tým neposílí. "Tomáš nemá smlouvu. Na rovinu už před play off mi naznačil, že i kdyby třeba vypadli dřív, tak letos reprezentovat nebude. Plně to respektuju. Na rovinu řekl, že nechce riskovat s tím, co si prošel zdravotně v minulosti, kdy každý druhý rok měl úraz," doplnil Fischer.
 

Ve výběru kouče Josefa Jandače je aktuálně bez Krejčího a Pastrňáka sedm posil z NHL: brankář David Rittich z Calgary, bek Radko Gudas z Philadelphie a útočníci Tomáš Plekanec z Toronta, Radek Faksa z Dallasu, Dmitrij Jaškin ze St. Louis, Tomáš Hyka z Vegas a Filip Chytil z New York Rangers. Jeden zápas v NHL sehrál za Carolinu v úvodu sezony i forvard Martin Nečas, který se následně vrátil do Komety Brno.

ram TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Classic match Ligue 1: Paris Saint - Germain - Stade Brestois

   15:00 16:45
   16:45

   Fotbal: DFB - Pokal Highlights (6)

   17:00

   Off-road Maraton (1)

   17:20

   Filip Řeháček - zimní příprava

   17:30

   Silk Way Rally

   18:00

   Odpolední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • NHL: Vancouver Canucks - Buffalo Sabres

   15:05 16:50
   16:50

   Element (417)

   17:00

   Fotbal: Bayer Leverkusen - Bayern Mnichov

   18:45

   Běhej lesy - Slavkovský les

   19:00

   NBA Classic Games: San Antonio Spurs - Detroit Pistons

   20:15

   Basketbal: Blake Griffin - NEJ akce 2015 - 2020

Celý program