první kolo

Štafle, stromy, balkony! Fanoušci si cestu na živý fotbal stejně našli

Kreativita fotbalových fanoušků
Zdroj: facebook hooligans.info
Kreativita fotbalových fanoušků
Richard Wagner
Richard Wagner
Publikováno 28. 5. 2020
Téma:

Není lehké býti sportovním fanouškem v tomto náročném období. Po dlouhé době půstu se sice fotbal znovu rozjel, ale dívat se na něj dá jen v televizi. S tím se někteří nechtěli smířit!

Odříkaného chleba největší krajíc. Fotbaloví fanoušci ukazují, kam až může zajít láska k oblíbenému klubu. I když se velká část národa smířila s tím, že na trbunu se podívá nejdřív v létě, najdou se i takoví, kteří chtěli být u obnovené premiéry osobně.

 

Největšími cestovateli byli jednoznačně fanoušci ostravského Baníku, kteří vážili několikahodinovou cestu na zápas do Příbrami. Někdo z vás si může říci, proč někdo jede takovou štreku jen proto, aby pak dvě hodiny visel na plotě. Inu, oddanost. Příznivci Baníku také byli v průběhu duelu slyšet a hlavně – užili si první živý zápas po uvolnění restrikcí.

 

 

Kreativitou hýřili také fanoušci pražských Bohemians. Ze záběrů na instagramu klokanů je patrné, že fluidum klubu z Ďolíčku je prostě neskutečné. Diváci byli jak na přilehlých balkonech, šplhali na zeď a nebo dokonce na strom!

 

A mimochodem, rykot diváků, kteří svůj oblíbený klub sledovali "partyzánským způsobem", se nesl i přes několik bloků činžovních domů.

 

Z přilejlých činžáků je na Ďolíček opravdu parádní výhled, jak jsme ukázali v reportáži TV Nova:

 

Balkónoví fandové se našli také v Mladé Boleslavi, kde byli k vidění i příznivci hostů ze Slavie. V Olomouci například vznikla fanzóna u obchodního domu Šantovka a šlágr Sparty s Plzní sledovala plná autokina. 

 

Velké davy lidí využily otevřených hospod a restaurací, ale například v Příbrami se objevilo i zhruba sto lidí přímo na tribunách. S postupným uvolňováním se bude, konečně, toto číslo zvětšovat.

 

Související témata:
TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL Classic games: Philadelphia Flyers - New Jersey Devils Patrik Eliáš dvěma góly posouvá New Jersey Devils do finále Stanley Cupu (26.5.2000)

   18:05 20:05
   20:05

   Marc Márquez - Sběratel trofejí

   21:00

   Večerní sportovní noviny

   21:05

   MLS is Back Show (1)

   21:35

   NHL: Toronto Maple Leafs - Montreal Canadiens

   23:35

   Večerní sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • NBA Classic Games: San Antonio Spurs - Detroit Pistons

   19:00 20:15
   20:15

   Basketbal: Blake Griffin - NEJ akce 2015 - 2020

   20:40

   NBA - Dalekonosné střely 2015 - 2020

   21:10

   Fotbal: Ligue 1 - Ohlédnutí za sezonou 2019/20

   22:05

   World Darts Championship 2018

   00:00

   Sportovní originály - 180 s Johnem Hendersonem

Celý program