Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 18. 3. 2017
biatlon stíhačka

Krčmář stoupl o 15 míst, Moravec zase v desítce! Vyhrál Šipulin

Michal Krčmář
Zdroj: Profimedia

Biatlonista Ondřej Moravec se znovu prosadil do elitní desítky v závodě Světového poháru. Ve stíhačce v norském Oslu doběhl osmý, když jej o ještě lepší výsledek připravily dvě chyby na střelnici. Těch se naopak vyvaroval Michal Krčmář, který se posunul z 28. místa ve sprintu na konečné třinácté. Vyhrál Rus Šipulin.

Ondřej Moravec startoval do stíhačky ze sedmého místa, které si vybojoval ve včerejším sprintu, a povedl se mu i sobotní závod. Nebýt chyby při závěrečné střelecké položce, mohl dokonce bojovat i o lepší než konečnou osmou příčku.
 

Znamenitě si ovšem vedl druhý český reprezentant Michal Krčmář. Ten do závodu vyjel jako osmadvacátý, ale především zásluhou bezchybné střelby se postupně prokousával výsledkovou listinou směrem vzhůru, až z toho v cíli bylo třinácté místo.
 

Závod nabídl dramatický finiš. Z vedoucí trojice Fourcade, Bö, Šipulin zvládl bezchybně poslední střelbu jen Rus, který také celý závod vyhrál. Stříbro vybojoval Fourcade, na domácího biatlonistu zbylo třetí místo.
 

Z dalších Čechů skončil Šlesingr čtyřiatřicátý, Soukup o deset příček níže a Václavík hned za ním.

msl TN.cz