kauza co to má být?

Pošpiněná Kratochvílová: Českou legendu spojili s dopingem!

Jarmila Kratochvílová
Zdroj: Profimedia / Twitter
Jarmila Kratochvílová

Ta zpráva otřásá atletikou. Britové touží kvůli dopingu vymazat všechny světové rekordy. Zaznamenal to i španělský deník Marca, který článek uvedl fotkou legendy české atletiky Jarmily Kratochvílové.

„Kratochvílová během závodu.“ To hlásí popisek u fotky a víc už se jméno světové rekordmanky na 800 metrů a halových 400 metrů v textu neobjevuje. Marca nepřináší žádné vysvětlení, proč zprávu o snahách anulovat historické tabulky a očistit tím atletiku doplnila zrovna českou legendou.


Kratochvílovou již takové útoky nechávají chladnou. „Už jsem se s tím setkala mnohokrát a neřeším to. Neumím si vysvětlit, proč to dělají. Moje rekordy už platí dlouho, tak možná proto,“ vysvětlila deníku Blesk.


Dvojnásobná mistryně světa nikdy neměla pozitivní dopingový nález a veškerá obvinění odmítá. „Svědomí mám čisté. Nikdy jsem nic nebrala. Kdo nevěří, ať se přijede podívat do mých tréninkových deníků, kterých mám stohy. Vypovídají o rocích neuvěřitelné dřiny,“ zní obhajoba Kratochvílové.


PSALI JSME:


Že by nová atletická generalita z fleku vygumovala všechna maxima, si běžkyně nedokáže představit. „Je to trošku blbost. Atletiku by to poškodilo. Nevěřím tomu,“ reagovala atletická legenda.


A kdyby to náhodou prošlo? „Tak to není nic strašného, že bychom se z toho měli v Česku zbláznit. Člověk by na duši i srdci cítil, že světový rekord stále má,“ doplnila Kratochvílová, jak by se s tím srovnala.
 

Související témata:
TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 02:00 05:00

   Basketbal: NBA All - Star Game 2020

   09:00

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   NHL: Buffalo Sabres - Toronto Maple Leafs

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Caro North - Expedition Antarctica

   11:30

   Házená: Füchse Berlín - SC Magdeburg

 • Nova Sport 2

  • 01:05 03:45

   NHL: Buffalo Sabres - Toronto Maple Leafs

   09:00

   Fotbal: Girondins Bordeaux - Dijon FCO

   10:45

   SkiTour 2020 - Orlický maraton

   10:55

   UFC Reloaded (14)

   11:45

   UFC Reloaded (15)

   12:35

   Truck Racing Magazine - Dakar 2020

Celý Program