Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Dojemné Inspirativní příběh

Volejbalistku a miss změnila rakovina. Teď sní o paralympiádě!

Jillian Williamsová
Zdroj: Profimedia / instagram

Je jí teprve dvacet let, ale za svůj krátký život zažila tolik, že to leckdo ani nikdy nezažije. Řeč je o Jillian Williamsové, bývalé královně krásy Miss Teen USA a nadějné volejbalové hráčce. Její plány však zhatila rakovina. Mladá Američanka se ale nevzdává a její příběh může mnohé inspirovat.

Teprve dvacetiletá Jillian Williams z amerického města Odem byla soutěžící v atraktivní soutěži krásy Miss Teen USA a také velmi talentovanou volejbalovou hráčkou. Jenže do života jí vstoupila rakovina, která ji připravila prakticky o nohu. Nicméně podstoupila nejmodernější operaci kolene a kotníku, i tak ji museli doktoři amputovat střední část dolní končetiny.

 

Jillian Williamsová dnes a dříve
Zdroj: Profimedia Jillian Williamsová dnes a dříveVšechno to začalo v únoru minulého roku, kdy jí doktoři diagnostikovali takzvaný Ewingův sarkom, což je zvláště agresivní druh rakoviny kostí. Byl jen jediný způsob, jak Jillian zachránit život - musela podstoupit zákrok nazvaný otočná plastika.

 

 

Smyslem operace nebyla jen záchrana života, ale i to, aby se mohla mladá Američanka alespoň trochu na postižené noze pohybovat. Doktoři její spodní část nohy otočili o 180 stupňů, aby mohla kotník používat místo kolene. Nohu jí pak nahradili umělou protézou.Jillian se nevzdává a nyní sní o tom, že bude první Miss Texasu s protézou a bude reprezentovat Ameriku v paralympijské volejbalovém týmu. "Mým mottem je, že pokud člověk chce výjimečný život, musí být výjimečný. Mám pocit, že to splňuji - to je, co jsem prodělala podstoupením otočné plastiky, bojem s rakovinou a vším, co v životě dělám," uvedla Jellin pro Daily Mail.
 

lju TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 02:15 04:00

   Fotbal: Stade Rennes - Lille OSC

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   Ragby: Saracens - Gloucester Rugby

   10:45

   Element (388)

   11:00

   Ranní Sportovní noviny

   11:05

   Házená: Füchse Berlín - Rhein-Neckar Löwen

 • Nova Sport 2

  • 03:05 05:35

   NBA: Golden State Warriors - Portland Trail Blazers

   09:00

   Fotbal: SM Caen - Girondins Bordeaux

   10:45

   Ultra Pirineu - Trailrunning

   11:15

   FIVB Beach Volleyball – Jinjiang

   13:00

   Fotbal: Sporting Kansas City - Seattle Sounders FC

   14:45

   Barcelona Spartan Race

Celý Program