Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Dojemné Inspirativní příběh

Volejbalistku a miss změnila rakovina. Teď sní o paralympiádě!

Jillian Williamsová
Zdroj: Profimedia / instagram

Je jí teprve dvacet let, ale za svůj krátký život zažila tolik, že to leckdo ani nikdy nezažije. Řeč je o Jillian Williamsové, bývalé královně krásy Miss Teen USA a nadějné volejbalové hráčce. Její plány však zhatila rakovina. Mladá Američanka se ale nevzdává a její příběh může mnohé inspirovat.

Teprve dvacetiletá Jillian Williams z amerického města Odem byla soutěžící v atraktivní soutěži krásy Miss Teen USA a také velmi talentovanou volejbalovou hráčkou. Jenže do života jí vstoupila rakovina, která ji připravila prakticky o nohu. Nicméně podstoupila nejmodernější operaci kolene a kotníku, i tak ji museli doktoři amputovat střední část dolní končetiny.

 

Jillian Williamsová dnes a dříve
Zdroj: Profimedia Jillian Williamsová dnes a dříveVšechno to začalo v únoru minulého roku, kdy jí doktoři diagnostikovali takzvaný Ewingův sarkom, což je zvláště agresivní druh rakoviny kostí. Byl jen jediný způsob, jak Jillian zachránit život - musela podstoupit zákrok nazvaný otočná plastika.

 

 

Smyslem operace nebyla jen záchrana života, ale i to, aby se mohla mladá Američanka alespoň trochu na postižené noze pohybovat. Doktoři její spodní část nohy otočili o 180 stupňů, aby mohla kotník používat místo kolene. Nohu jí pak nahradili umělou protézou.Jillian se nevzdává a nyní sní o tom, že bude první Miss Texasu s protézou a bude reprezentovat Ameriku v paralympijské volejbalovém týmu. "Mým mottem je, že pokud člověk chce výjimečný život, musí být výjimečný. Mám pocit, že to splňuji - to je, co jsem prodělala podstoupením otočné plastiky, bojem s rakovinou a vším, co v životě dělám," uvedla Jellin pro Daily Mail.
 

lju TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 23:35 23:40

   Večerní Sportovní noviny

   23:40

   Cyklomagazín (3)

   23:50

   Nova Cup 2019 – Sahara Race

   00:00

   FIVB Beach Volleyball – Moskva

   01:45

   FIVB Beach Volleyball – Moskva

   09:00

   Sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 23:00 00:40

   Ragby: Wales - Anglie

   00:40

   Rychlá kola (8)

   01:05

   Truck Racing Magazine (6)

   01:25

   Fotbal: AS Saint - Étienne - Stade Brestois

   03:05

   Rebuy Stars Poker Show - MČR 2019 (2/3)

   09:00

   Fotbal: Stade Rennes - Paris Saint - Germain

Celý Program