Dojemné Inspirativní příběh

Volejbalistku a miss změnila rakovina. Teď sní o paralympiádě!

Jillian Williamsová
Zdroj: Profimedia / instagram
Téma:

Je jí teprve dvacet let, ale za svůj krátký život zažila tolik, že to leckdo ani nikdy nezažije. Řeč je o Jillian Williamsové, bývalé královně krásy Miss Teen USA a nadějné volejbalové hráčce. Její plány však zhatila rakovina. Mladá Američanka se ale nevzdává a její příběh může mnohé inspirovat.

Teprve dvacetiletá Jillian Williams z amerického města Odem byla soutěžící v atraktivní soutěži krásy Miss Teen USA a také velmi talentovanou volejbalovou hráčkou. Jenže do života jí vstoupila rakovina, která ji připravila prakticky o nohu. Nicméně podstoupila nejmodernější operaci kolene a kotníku, i tak ji museli doktoři amputovat střední část dolní končetiny.

 Všechno to začalo v únoru minulého roku, kdy jí doktoři diagnostikovali takzvaný Ewingův sarkom, což je zvláště agresivní druh rakoviny kostí. Byl jen jediný způsob, jak Jillian zachránit život - musela podstoupit zákrok nazvaný otočná plastika.

 

 

Smyslem operace nebyla jen záchrana života, ale i to, aby se mohla mladá Američanka alespoň trochu na postižené noze pohybovat. Doktoři její spodní část nohy otočili o 180 stupňů, aby mohla kotník používat místo kolene. Nohu jí pak nahradili umělou protézou.Jillian se nevzdává a nyní sní o tom, že bude první Miss Texasu s protézou a bude reprezentovat Ameriku v paralympijské volejbalovém týmu. "Mým mottem je, že pokud člověk chce výjimečný život, musí být výjimečný. Mám pocit, že to splňuji - to je, co jsem prodělala podstoupením otočné plastiky, bojem s rakovinou a vším, co v životě dělám," uvedla Jellin pro Daily Mail.
 

lju TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Monster Energy Supercross Geneva

   14:30 15:00
   15:00

   Fotbal: Philadelphia Union - Inter Miami CF

   16:50

   El Trafico (1)

   17:00

   El Trafico (2)

   17:15

   Proměna bouřliváka

   17:50

   RunTour - Ostrava

 • Nova Sport 2

  • NBA: New York Knicks - Dallas Mavericks

   13:00 14:50
   14:50

   RunTour - Ostrava

   15:00

   NHL: Washington Capitals - Columbus Blue Jackets

   16:45

   Element (417)

   17:00

   UFC 251: Usman vs. Masvidal

   21:00

   NBA Classic Games: Dallas Mavericks - Oklahoma City Thunder

Celý program