Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 11. 7. 2018
Atletka Silný příběh

Krásnou Nikoletu změnila nemoc. Teď talentovaná atletka zemřela!

Nikoleta Abbatantuono
Zdroj: facebook (V siedmom nebi)/Instagram
Nikoleta Abbatantuono

Tento příběh by vydal na knihu, která ovšem nemá šťastný konec. Nikoleta Abbatantuono byla krásná atletka ze Slovenska, které byla předpovídána slibná budoucnost. Dvacetiletá chodkyně však podlehla zákeřné rakovině. Stejná nemoc vzala slovenské reprezentantce i mámu.

Otec Nikolety žije v Itálii, maminka zemřela na rakovinu a o rodinu se tak starala babička. Těžký život pro mladou sportovkyni, co říkáte? Jenže osud se nemazlil se slovenskou reprezentantkou ani dál. Minulý rok v červnu ji ochrnula polovina tváře a začala mít i problémy s chůzí.

 

To všechno kvůli nemoci, která ji vzala mámu, kvůli rakovině. "Máte nádor na mozku a je neoperovatelný, navíc tlačí na pohybové centrum," sdělili lékaři tehdy teprve devatenáctileté atletce. Nikoleta ale bojovala a snažila se i dál sportovat. Její příběh vzbudil na Slovensku velkou vlnu zájmu a mnozí se jí snažili pomoct. Ať už finančně, tak i jinak.  

 

 

Třeba olympijský vítěz z roku 2016, chodec Matej Tóth, se snažil Nikoletu zapojit do sportu, jak jen mohl. Smutná zpráva ho hodně zasáhla. Tihle dva totiž měli hodně společného. Krom lásky k atletice třeba i stejného trenéra. "Měli jsme společného trenéra Petra Mečiara, takže jsme se potkali vždy, kdy jsem trénoval v Nitře. Velká škoda jejího talentu," uvedl pro Nový Čas Tóth.

 

Nikoleta Abbatantuono měla pro sport obecně velké nadání. I když začínala s krasobruslením, v atletice našla svou hlavní vášeň a sbírala jeden úspěch za druhým. Za svou kratičkou kariéru byla několikrát mistryní Slovenska a zúčastnila se i mistrovství světa do 17 let.

lju TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 01:05 03:45

   Hokej: NHL – play-off

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   NHL: Vegas Golden Knights - San Jose Sharks

   11:00

   Sportovní noviny

   11:05

   Teleshop

   11:10

   Házená: HC Erlangen - SC Magdeburg

 • Nova Sport 2

  • 02:30 03:15

   UFC Unleashed (2)

   09:00

   Fotbal: Toulouse FC - Lille OSC

   10:40

   Czech rally 2019 (1)

   11:05

   Filip Řeháček: Cesta do mistrovství světa Moto3

   11:15

   Fotbal: Stade Reims - AS Saint - Étienne

   13:00

   NBA: San Antonio Spurs - Denver Nuggets

Celý Program