video la liga

Krásné sólo "bezdomovce", pak obrat. Real ale ztratil další hvězdu

Gareth Bale a Karim Benzema

Fotbalisté Realu Madrid se v dalším utkání v honbě za titulem v domácí ligové soutěži museli obejít bez Cristiana Ronalda. A dlouho to bez něj nešlo. Nakonec však "Bílý balet" dokázal zápas proti Vallecanu otočit. Přišel ale o dalšího klíčového hráče.

Byl to před lety takřka pohádkový příběh. Portugalec Bebé se ze světového šampionátu bezdomovců dostal až na Old Trafford. Jenže tam mu to nevyšlo podle představ a přes sérii hostování v Turecku či rodném Portugalsku se pomalu začal ztrácet z očí.

Pak si ho ale všimli ve Vallecanu a Bebé se zase dostal do velkého fotbalu. A dneska dal vzpomenout na to, proč na něj kdysi ukázal sám Sir Alex Ferguson.

V sedmé minutě utkání proti Realu Madrid předvedl parádní sólo po levé straně, které zakončil přesnou přihrávkou na Embarbu a ten poslal Vallecano do vedení. To o sedm minut později senzačně ještě navýšil Miku.

Ještě do přestávky však stačil Gareth Bale snížit a po pauze Real góly Vazqueze a znovu Balea skóre otočil a připsal si důležité tři body v boji o španělský titul.

V čele tabulky je ale Barcelona, která doma převálcovala Gijón 6:0. Rovnou čtyřikrát se přitom střelecky prosadil Luis Suarez, po jednom gólu přidali Lionel Messi a Neymar. Hned tři góly padly z pokutových kopů. Stejně bodů má Atlético po výhře 1:0 nad Malagou. Real je o bod zpět.

Dost možná ale přišel o další oporu. Krátce před koncem první pětačtyřicetiminutovky totiž musel hřiště opustit zraněný Karim Benzema. Jak bude jeho zranění vážné, se teprve ukáže.

• 02:05 04:00

Fotbal: D.C. United - Orlando City SC