Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

emocionální moment

Místo oslavy přišlo pokání. Son dával góly, stále ale myslel na hrůzný střet

Son Heung-min a Andre Gomes
Zdroj: Instagram / Twitter
Son Heung-min a Andre Gomes

Velké srdce ukázal korejský fotbalista Son Heung-Min v zápase Ligy mistrů proti Crvené Zvezdě Bělehrad. Když vstřelil branku na 2:0, nepředváděl žádné velké oslavy a místo toho poslal do kamery omluvný vzkaz Andrému Gomésovi. Ten po Korejcově faulu skončil se zlomenou nohou a musel podstoupit operaci.

Nebylo jasné, zda Son vůbec v Bělehradu do zápasu Champions League nastoupí kvůli svému psychickému stavu. Korejec velmi špatně nesl, že po jeho faulu ve víkendovém zápase s Evertonem utrpěl ošklivou zlomeninu André Gomes. Son dostal červenou kartu, ale místo vzteku na rozhodčího odešel ze hřiště se slzami v očích. Tak líto mu bylo zraněného soupeře.


Korejec se s tím nakonec zládl vyrovnat a tři dny po tomto ošklivém zážitku proti Bělehradu nastoupil. Na první gól si připsal asistenci, když po jeho střele do břevna dorazil míč do sítě Lo Celso.V druhém poločase už skóroval sám Son. Namísto bouřlivých oslav ze vstřelené branky však ukázal, že na zraněného Gomese stále myslí a do kamery mu poslal vzkaz, když spojil ruce a poklonil se.

Son Heung-Min posílá srdce
Zdroj: Profimedia Son Heung-Min posílá srdce

O čtyři minuty později přidal ještě jeden gól, po kterém utvořil z prstů srdce. Toto gesto asi také patřilo Gomesovi, s nímž Korejec velmi soucítí. "Je mi velmi líto té nehody a celé té situace, ale musel jsem se soustředit na tým a musel jsem jít dál a byla to správná odpověď všem lidem, kteří mě podporovali," uvedl Son.

Za Tottenham zvýšil na 4:0 ke konci zápasu ještě Eriksen a Spurs se díky této výhře velmi přiblížili postupu ze skupiny.

Zraněný André Gomes už podstoupil operaci, která proběhla úspěšně a na sociálních sítích se pochlubil, že už je v pořádku doma a poděkoval všem fanouškům za podporu a pozitivní energii, kterou mu posílali.

sup TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:00 09:05

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   NHL: Washington Capitals - Arizona Coyotes

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Winter Games NZ - Freeski & Snowboard Slopestyle

   11:30

   Házená: SG Flensburg - Handewitt - Frisch Auf! Göppingen

   13:00

   Polední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 09:00 11:30

   Grand Slam of Darts 2019

   11:30

   adidas Rockstars

   12:00

   Element (400)

   12:15

   UFC Reloaded (1)

   13:10

   UFC Fight Night: Magomedsharipov vs. Kattar

   15:05

   Champion of Champions 2019

Celý Program