emocionální moment

Místo oslavy přišlo pokání. Son dával góly, stále ale myslel na hrůzný střet

Son Heung-min a Andre Gomes
Zdroj: Instagram / Twitter

Velké srdce ukázal korejský fotbalista Son Heung-Min v zápase Ligy mistrů proti Crvené Zvezdě Bělehrad. Když vstřelil branku na 2:0, nepředváděl žádné velké oslavy a místo toho poslal do kamery omluvný vzkaz Andrému Gomésovi. Ten po Korejcově faulu skončil se zlomenou nohou a musel podstoupit operaci.

Nebylo jasné, zda Son vůbec v Bělehradu do zápasu Champions League nastoupí kvůli svému psychickému stavu. Korejec velmi špatně nesl, že po jeho faulu ve víkendovém zápase s Evertonem utrpěl ošklivou zlomeninu André Gomes. Son dostal červenou kartu, ale místo vzteku na rozhodčího odešel ze hřiště se slzami v očích. Tak líto mu bylo zraněného soupeře.

Korejec se s tím nakonec zládl vyrovnat a tři dny po tomto ošklivém zážitku proti Bělehradu nastoupil. Na první gól si připsal asistenci, když po jeho střele do břevna dorazil míč do sítě Lo Celso.

V druhém poločase už skóroval sám Son. Namísto bouřlivých oslav ze vstřelené branky však ukázal, že na zraněného Gomese stále myslí a do kamery mu poslal vzkaz, když spojil ruce a poklonil se.

Son Heung-Min posílá srdce
Zdroj: Profimedia Son Heung-Min posílá srdce

O čtyři minuty později přidal ještě jeden gól, po kterém utvořil z prstů srdce. Toto gesto asi také patřilo Gomesovi, s nímž Korejec velmi soucítí. "Je mi velmi líto té nehody a celé té situace, ale musel jsem se soustředit na tým a musel jsem jít dál a byla to správná odpověď všem lidem, kteří mě podporovali," uvedl Son.

Za Tottenham zvýšil na 4:0 ke konci zápasu ještě Eriksen a Spurs se díky této výhře velmi přiblížili postupu ze skupiny.

Zraněný André Gomes už podstoupil operaci, která proběhla úspěšně a na sociálních sítích se pochlubil, že už je v pořádku doma a poděkoval všem fanouškům za podporu a pozitivní energii, kterou mu posílali.