Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Tak to má vypadat

Krásné gesto Chabiba! Po zápase s Poirierem ukázali, o čem je MMA

Chabib Nurmagomedov a Dustin Poirier
Zdroj: Profimedia

V kleci to byla nemilosrdná bitva o korunování právoplatného šampiona lehké váhy, sotva co ale zápas skončil, ukázali Chabib Nurmagomedov s Dustinem Poirierem, o čem vlastně celé MMA je. O respektu.

Nadávky, pokřiky, výhružky. Kdo by něco takového čekal před zápasem o titulový pás, ten by byl na omylu. Zápas mezi šampionem lehké váhy a prozatímním šampionem doprovázel až podezřelý klid.


Žádná provokace nepřišla ani v kleci. Oba se do sebe naplno pustili a nic si nedarovali, vše ale v duchu fair play. Žádný úlet jako při posledním zápase Chabiba s Mcgregorem, kdy Dagestánec vyskočil z klece a začal se být s Irovým týmem, nepřišel.


Oba si dokonce na vyhlášení a předání pádu vyměnili trika. „Proč mám tohle triko? Dustin dělá spoustu věcí pro charitu. Tohle triko prodám a veškeré peníze mu pošlu. To je to, co chci,“ roztleskal celou halu Chabib.


„Nevím, proč mám v životě tolik. Děkuju za to bohu. Mám tu otce, kterému chci poděkovat. Stejně jako mému kouči, bratrům, spolubojovníkům,“ zahájil pozápasový rozhovor. „A proč jste viděli před zápasem tolik respektu? Pamatujete si můj poslední zápas s tím ha*zlem? Dělal jsem spoustu bláznivých věcí a já na ně chci zapomenout,“ omluvil se za své chování z minulého roku.


„Ukázali jsme, co je MMA. Je hlavně o respektu. Když chodíte do tělocvičny, první, co vás trenér naučí, je respektovat tělocvičnu, spolubojovníky, trenéry, naučí vás tělocvičnu uklízet. Vše je o respektu a to je to, co jsme s Dustinem a jeho skvělým týmem ukázali,“ dodal Chabib, který si za svá slova vysloužil potlesk ve stoje.


A rychle na něj navázal i poražený Dustin. „Moje celá kariéra směřovala k tomuto momentu. Možná jsem mohl udělat víc. Byl jsem tak připravený. Teď se budu každé ráno probouzet a dívat se do zrcadla s tímto výsledkem. Jestli jsem se ale v minulosti naučil, tak je to být vděčný. A to já jsem,“ těžce zadržoval slzy zklamaný Poirier.


„Teď půjdu domů a strávím nějaký čas s mojí rodinou. Byla to dlouhá cesta a oni mě podporovali. Chci se omluvit jim i mému týmu, že jsem zklamal,“ dodal a smutně odešel do šatny.
Oba bojovníci ale ukázali, že krvavé řežby v kleci nejsou o mlácení, ale o vzájemné úctě se svými spolubojovníky. Tak by to mělo vypadat v každém sportu.

hp TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 18:50 19:00

   NHL News

   19:00

   Element (400)

   19:15

   Rychlá kola (11)

   19:45

   Off-road Maraton (7)

   20:10

   Truck Racing Magazine (10)

   20:30

   Czech rally - Speciál

 • Nova Sport 2

  • 18:05 20:05

   NBA: Chicago Bulls - Brooklyn Nets

   20:05

   Grand Slam of Darts 2019

   22:00

   Truck Racing Magazine (10)

   22:20

   Czech rally - Speciál

   22:45

   NHL: Vancouver Canucks - Colorado Avalanche

   00:30

   UFC Reloaded (2)

Celý Program