Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

tenis Tajný trumf

Kráska z kurtu! Za Kanadu hraje i Češka. Bude hrát ve Fed Cupu?

Tenistka Petra Janušková
Zdroj: Twitter
Tenistka Petra Janušková během dovolené v San Francisku

Úterní los tenisového Fed Cupu rozhodl o tom, že Česká republika v dubnové baráži Světové skupiny nastoupí proti Kanadě. Ve výběru soupeře patří za největší hvězdu Eugenie Bouchardová. Nicméně kapitánka Heidi El Tabakhová by mohla sáhnout i po Petře Januškové.

 Že vám její jméno zní česky? Nemýlíte se. Vždyť kořeny sedmadvacetileté rodačky z Ottawy sahají do České republiky, odkud její rodiče emigrovali. Janušková se však narodila už v Kanadě.
 

„Rodiče se přistěhovali kvůli lepší úrovni života,“ pravila lámanou češtinou v exkluzivním rozhovoru pro TN.cz. „Některé aspekty života včetně vzdělání, zaměstnání apod. jsou skvělé, ale tenis v Kanadě je o politice,“ dodala.

I proto Janušková objíždí hlavně turnaje ITF, čili podniky „druhého sledu“. Na konci září loňského roku byla kupříkladu na turnaji v Brně. Několikrát byla i na pražské Štvanici. Ve světovém žebříčku WTA jí patří 836. místo.

GALERIE: Tenistka Petra Janušková hraje tenis v Kanadě

1
/
4
Zdroj: instagram/petrajanuskova
Petra Janušková

Zápasy proti České republice, které se uskuteční 20. -21. dubna by však pro ni byly velmi prestižní. „Nedokážu si představit větší sen, než nastoupit proti zemi, ze které rodiče odešli,“ říkala velmi emotivně.

A jaké jsou reálné šance, že by byla v týmu? „Moc velké ne. Bohužel můj osud ve Fed Cupu byl už v mladém věku zpečetěn. Ale na důvody byste se měl zeptat jich (svazu),“ řekla Janušková, podle které jsou Češky velké favoritky.
 

„Pokud v nominaci budou Plíšková s Kvitovou, Češky vyhrají. Pokud ale ne, tak Kanada má šanci. Naše jednička Andreescu dokáže porazit každého,“ míní Janušková.

Když zrovna nehraje, ráda se prezentuje na sociálních sítích. V únoru například fandila Kanadě při Davis Cupu na Slovensku, také má ale řadu fotek z Prahy, kterou podle svých slov miluje.

No uznejte sami, není škoda, že nereprezentuje Českou republiku?

 

vat TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:00 09:05

   Sportovní noviny

   09:05

   Moto GP - VC Aragonie (kvalifikace Moto3)

   09:50

   Moto GP - VC Aragonie (kvalifikace Moto GP)

   11:05

   Moto GP - VC Aragonie (závod Moto3)

   12:15

   KITE LIFE (5)

   12:30

   Filip Řeháček – MS Moto 3 Aragonie

 • Nova Sport 2

  • 09:00 10:45

   Fotbal: New England Revolution - Real Salt Lake

   10:45

   Sestřih Evropské ligy UEFA (1)

   11:15

   Cyklomagazín (4)

   11:25

   Běhej Lesy – Boletice

   11:40

   FIVB Předolympijský kvalifikační turnaj - Čína

   13:25

   Házená: SC Magdeburg - Rhein-Neckar Löwen

Celý Program