Český talent Mistryně světa

Češka, co jde v příběhu Sáblíkové: Ve skeletonu válcuje soupeřky!

Anna Fernstädtová
Zdroj: Instagram

Fotbal, hokej, tenis a v poslední době MMA. To jsou mezi českými sportovními fanoušky asi ty nejsledovanější sporty. Postupem času získal na oblibě mimo jiných i biatlon, snowboard a také třeba rychlobruslení. A proč? Postaraly se o to české úspěchy na mezinárodní scéně. Teď je tu skeleton, ve kterém zatím září česká závodnice Anna Fernstädtová. Pojďme si tuto kometu představit.

Skeleton má i v Česku určitě své fanoušky. Rozhodně jich není ale tolik, jako v ostatních už výše zmíněných sportech. Pokud někdo snad dokonce neví, o jaký druh sportu jde, tak vězte, že jde o závody na speciálních saních v ledovém korytu, kdy závodnicí jedou po břiše rychlostí až 140 km za hodinu.

 

 

A Česká republika má v tomhle sportu velkou naději do budoucna. Dvaadvacetiletá skeletonistka Anna Fernstädtová totiž v neděli obhájila titul juniorské mistryně světa. Na olympiádě v Pchjongčchangu, kde závodila ještě za německé barvy, obsadila navíc skvělé šesté místo.

 

GALERIE: Anna Fernstädtová

1
/
10
Zdroj: Instagram
Anna Fernstädtová

 

Sympatická kráska Anna se sice narodila v Praze, ale její otec je Němec. Až od podzimu 2018 je českou reprezentantkou. Před osmi lety přitom ani netušila, že sport, ve kterém je dnes tak úspěšná, existuje. "Když mi tehdy nabídli, jestli nechci zkusit skeleton, ptala jsem se: Co to je? Ledovou dráhu jsem viděla poprvé v životě," uvedla nedávno Fernstädtová pro Sport.cz.

 

Její příběh tak trochu připomíná ten Martiny Sáblíkové. I ona totiž objevila pro mnohé české fanoušky "nový" sport – rychlobruslení, ve kterém na to, že v Česku nejsou pro trénování prakticky žádné podmínky, vyhrála tři olympijská zlata a slavila spoustu dalších úspěchů.

lju TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Fotbal: FC Lorient - Olympique Lyon

   09:05 11:00
   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Ragby: Northampton Saints - Sale Sharks

   12:50

   NHL – akce měsíce

   13:00

   Polední sportovní noviny

   13:05

   UFC 253: Adesanya vs. Costa

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: Tottenham Hotspur - Chelsea FC

   09:00 10:45
   10:45

   Závod Zbraslav - Jíloviště

   10:55

   MČR v Gran Turismo Sport (5)

   11:00

   Rychlá kola (9)

   11:30

   Off-road Maraton (2)

   11:50

   Filip Řeháček - Andalusie

Celý program