nova sport parádní menu

Král války Lawler se vrací! Do cesty se mu staví šampion Dos Anjos

Lawler vs. Dos Anjos
Zdroj: YouTube.com
Lawler vs. Dos Anjos
Téma:

Svátky jsou teprve před námi, ale jeden menší je na pořadí již zítra ráno. Do oktagonu se totiž vrací po delší odmlce Robbie Lawler, jeden z nejoblíbenějších zápasníků v UFC. Jeho zápasy nikdy nenudí a v hloubi srdce je to opravdový bojovník schopný nechat v kleci i svou duši.

Proti takto hrozivé síle se ale postaví bývalý šampion Dos Anjos, který přešel do welteru a ještě neprohrál. Parádní hlavní zápas je ale jen třešničkou na dortu jinak skvělého galavečeru!


Welterové divizi vládne neochvějně Tyron Woodley. Ten v současnosti hledá nového vyzyvatele a právě jeho jméno bychom se měli dozvědět již zítra ráno. Rozhodne se v zápase mezi Lawlerem a Dos Anjosem, tedy mezi bývalými šampiony, schopnými ve formě porazit kohokoliv, šampiona Woodleyho nevyjímaje.


Robbie Lawler, to je síla, odvaha a srdce. Borec, stvořený pro tento sport, prototyp moderního gladiátora. Duši je v oktagonu ochoten nechat a naopak tu soupeřovu si chce odnést. Výborný postojář se skvělou obranou proti porazům, tak své zápasy drží většinou v postoji, kde soupeři rychle zjistí, že je čeká jedna z nekrušnějších nocí v životě. Přestřílet Lawlera je totiž mnohdy nadlidský úkol. Pokud chcete vidět emoce a krev, tak Robbie je vždy sázkou na jistotu, navíc je bývalým šampionem a tak má bohaté zkušenosti z pětikolových bitev.Do druhého rohu se postaví neméně bojácný Rafael dos Anjos. Bývalý šampion v lehké váze se rozhodl vykašlat na těžké shazování a šel raději o kategorii výše. Do dneška se to zdá jako výborný tah, protože od přestupu ještě neprohrál a co víc, tak jeho výkony byly vždy naprosto dominantní. Rafael je oproti Lawlerovi komplexnějším zápasníkem, jelikož jeho silnou stránkou, je jak postoj, tak zem, ale menší nevýhodu rozhodně má. Výškový rozdíl může být v pětikolové bitvě sehrát svou roli. Dos Anjos ale byl ve většině zápasů tím nižším a i přesto našel způsob jak vyhrát.


Hledat favorita je nesmírně těžké, zvláště pokud se člověk zaměří pouze na čisté schopnosti zápasníků. Ani sázkaři nemají úplně jasno, pro kterého z bývalých šampionů se více přiklonit.


Původně měl být na programu i zápas José Aldo vs. Ricardo Lamas. Ovšem jak dobře víme, tak Aldo narychlo zaskočil do titulového zápasu proti Maxu Hollowayovi a Lamas musel dostat náhradu. Velké šance se tak chopil Josh Emmettt, s velmi pěknou bilancí 12-1. Jenže tak velké jméno jakým Lamas je, se v kleci ještě nepotkal. Zajímavý duel dokáže, zda žebříček něco znamená a zda trojka ve své kategorii si snadno poradí i s relativně neznámým jménem.


K vidění budou další dva zápasy. Glover Teixeira se střetne s Mishou Cirkunovem, v zápase, kde jeden zápasník dominuje v postoji a druhý na zemi, uvidíme tedy, kdo svoji silnou stránku prosadí. Zda Glover udrží zápas v postoji nebo Misha přesune boj rychle na zem.A o to, aby byl noční galavečer opravdovou show, se postará Mike Perry. Neuvěřitelně zábavný zápasník s mentalitou stroje na knokauty. Je jeden z mála komu opravdu můžete věřit, že svou práci miluje. Různé záběry z jeho osobního života dokazují, že MMA je vše pro co žije a snaží se tomu obětovat vše, co může. Jeho soupeř Santiago Ponzinibbio by pro něj měl být vstupenkou do elitní špičky, ale ani nejlepší zápasník z Argentiny není v UFC náhodou.


Galavečer UFC on FOX: Lawler vs. dos Anjos začíná živě již zítra již ve 2:00 na stanici NOVA Sport2 a portálu VOYO.

Lukáš Zduba TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • TOP Liga ČTS by MONETA

   14:00 15:45
   15:45

   Nova Cup - Sázava

   16:00

   TOP Liga ČTS by MONETA

   17:45

   Czech rally 2020 (1)

   18:10

   Off-road Maraton (1)

   18:30

   Odpolední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: Olympique Lyon - Stade Brestois

   14:45 16:30
   16:30

   Element (417)

   16:45

   Filip Řeháček - zimní příprava

   17:00

   NHL: Toronto Maple Leafs - Colorado Avalanche

   18:40

   Basketbal: De’Aaron Fox - Koše z protiútoku

   19:00

   NBA Classic Games: Atlanta Hawks - Minnesota Timberwolves

Celý program