Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

finále mistrovství světa

Král je zpět na trůnu! Michael Van Gerwen je znovu mistrem světa

Michael Van Gerwen
Zdroj: Profimedia
Michael Van Gerwen

Michael van Gerwen po třech letech opět vládne světu šipek. Fenomenální Holanďan vyhrál v tradičním prostředí Alexandra palece finále mistrovství světa nad úřadujícím šampionem Gary Andersonem 7:3 a získal i prémii 350 tisíc liber!

Michael Van Gerwen byl sice dlouhou dobu považován za nejlepšího šipkaře světa, na světových šampionátech se mu ale příliš nedařilo. Mistrem svtěa se stal v roce 2014, pak ale sledoval vládu Garyho Andersona, kterému se v branži přezdívá "Flying Scotsman - Létající Skot".


Finále letošního ročníku mistrovství světa poprvé svedlo k souboji právě úřadujícího šampiona a světovou jedničku. A Van Gerwen opravdu dobyl trůn. povedlo se mu to po fenomenálním výkonu, kdy nasázel do terče druhý nejlepší výkon historie všech finále. V průměru zaznamena v každém hodu 107,79 bodu! Lepší byl jen v roce 2009 Phil Taylor (110.94).

Michael Van Gerwen
Zdroj: Profimedia Michael Van Gerwen

"Cítím se jako v sedmém nebi," říkal dojatě teprve sedmadvacetiletý vítěz. "Moje průměry mluví za vše," připomněl pak svůj výjimečný výkon. 
 

Andreson sice vzal hned druhé Van Gerwenovo podání, pak ale jen přihlížel jízdě šampiona. "Dostal mě pod tlak, pak jsem vypustil pár her, ale brzy jsem byl zpátky. Pracoval pro vítězství, to bylo to nejdůležitější. Bojovali jsme oba, byl to opravdu těžký zápas a já jsem opravdu rád, že jsem udělal správnou věc ve správnou chvíli, protože Gary je fenomenální hráč," vysekl pak Michael Van Gerwen poklonu i svému rivalovi.
 

ram TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:05 11:00

   NHL: St. Louis Blues - San Jose Sharks

   11:00

   Ranní Sportovní noviny

   11:05

   Engadinsnow - Ski & Snowboard (Engadin)

   11:35

   Ligue 1 Highlights (37)

   12:30

   Major League Soccer Highlights (12)

   13:00

   Polední Sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 09:00 10:45

   Ragby: Wasps - Harlequins

   10:45

   Element (387)

   11:00

   UFC Fight Night: Dos Anjos vs. Lee

   13:00

   NBA: Toronto Raptors - Milwaukee Bucks

   15:00

   Barcelona Spartan Race

   15:30

   Ultra Pirineu - Trailrunning

Celý Program