kila navíc

Kovboj si pochvaluje limit do 77 kg. Užívá si vyžranou přípravu

Donald Cerrone
Zdroj: Profimedia
Téma:
MMA

Už 18.ledna 2020 se v hlavním zápase UFC 246 postaví proti sobě bývalý dvojnásobný šampion Conor McGregor a MMA veterán Donald Cerrone. Nejen zvuk jejich jmen, ale i rozhodnutí nastoupit ve váhové kategorii do 77 kg přitahují k duelu extrémní pozornost.

Oba zápasníci patří spíše do lehké váhy (do 70 kg). S vyšší kategorií má více zkušeností Cerrone, zatímco McGregor v ní absolvoval jen dva duely s Natem Diazem. Navíc irský ranař většinu své kariéry absolvoval ještě v nižší, pérové váze (do 66 kg).
 

Nicméně Donald zvolenou váhovku uvítal. „Bylo mi to fuk, zavolali mi a řekli, že Conor chce zápasit v 77 kg. Řekl jsem jasně, pojďme do toho. Oba budeme mít zdravě „vyžranou“ přípravu. Nebudeme se muset trápit s dietou a vším kolem. Trénujeme tvrdě a nastoupíme zdraví a plní vzrušení. Nastoupí nejlepší Conor a nejlepší Kovboj, komentoval váhové rozhodnutí Cerrone.

 

Dělání váhy nemá rád žádný MMA zápasník. Absence drastického shazování, umožní plnou přípravu až do konce. Nicméně mnozí nevěří, že Conor s více kily bude stejně pohyblivý a přesný jako dřív, natož aby měl dost síly složit soupeře, tak jako v minulých letech. Avšak jeho trenér John Kavangh říká: „Má nejlepší formu, jakou jsem u něj kdy viděl.“

McGregor (21-4-0) i přes více než roční pauzu bude nastupovat do zápasu jako favorit. Cerrone (36-13-1NC) poslední dva zápasy prohrál, nicméně v UFC je jedním z nejzkušenějších bojovníků a drží například rekord nejvíce výher v historii celé organizace.

Cerrone se připravuje ve svém kempu v Novém Mexiku. Mezi ním a Conorem to vřelo už dříve, ale oba zápasníci si navzájem vyjadřují respekt. Pro Donalda je největší motivací ukázat synovi, že je tvrďák. „Jednou, budu sedět se synem a řeknu mu, že jeho táta byl jeden z nejnebezpečnějších grázlů,“ komentoval svou kariéru Kovboj.


 

DC TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:00 09:05

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   NHL: Buffalo Sabres - Toronto Maple Leafs

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Caro North - Expedition Antarctica

   11:30

   Házená: Füchse Berlín - SC Magdeburg

   13:00

   Polední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 09:00 10:45

   Fotbal: Girondins Bordeaux - Dijon FCO

   10:45

   SkiTour 2020 - Orlický maraton

   10:55

   UFC Reloaded (14)

   11:45

   UFC Reloaded (15)

   12:35

   Truck Racing Magazine - Dakar 2020

   13:00

   NHL: Carolina Hurricanes - Edmonton Oilers

Celý Program