kila navíc

Kovboj si pochvaluje limit do 77 kg. Užívá si vyžranou přípravu

Donald Cerrone
Zdroj: Profimedia
Téma:
MMA

Už 18.ledna 2020 se v hlavním zápase UFC 246 postaví proti sobě bývalý dvojnásobný šampion Conor McGregor a MMA veterán Donald Cerrone. Nejen zvuk jejich jmen, ale i rozhodnutí nastoupit ve váhové kategorii do 77 kg přitahují k duelu extrémní pozornost.

Oba zápasníci patří spíše do lehké váhy (do 70 kg). S vyšší kategorií má více zkušeností Cerrone, zatímco McGregor v ní absolvoval jen dva duely s Natem Diazem. Navíc irský ranař většinu své kariéry absolvoval ještě v nižší, pérové váze (do 66 kg).
 

Nicméně Donald zvolenou váhovku uvítal. „Bylo mi to fuk, zavolali mi a řekli, že Conor chce zápasit v 77 kg. Řekl jsem jasně, pojďme do toho. Oba budeme mít zdravě „vyžranou“ přípravu. Nebudeme se muset trápit s dietou a vším kolem. Trénujeme tvrdě a nastoupíme zdraví a plní vzrušení. Nastoupí nejlepší Conor a nejlepší Kovboj, komentoval váhové rozhodnutí Cerrone.

 

Dělání váhy nemá rád žádný MMA zápasník. Absence drastického shazování, umožní plnou přípravu až do konce. Nicméně mnozí nevěří, že Conor s více kily bude stejně pohyblivý a přesný jako dřív, natož aby měl dost síly složit soupeře, tak jako v minulých letech. Avšak jeho trenér John Kavangh říká: „Má nejlepší formu, jakou jsem u něj kdy viděl.“

McGregor (21-4-0) i přes více než roční pauzu bude nastupovat do zápasu jako favorit. Cerrone (36-13-1NC) poslední dva zápasy prohrál, nicméně v UFC je jedním z nejzkušenějších bojovníků a drží například rekord nejvíce výher v historii celé organizace.

Cerrone se připravuje ve svém kempu v Novém Mexiku. Mezi ním a Conorem to vřelo už dříve, ale oba zápasníci si navzájem vyjadřují respekt. Pro Donalda je největší motivací ukázat synovi, že je tvrďák. „Jednou, budu sedět se synem a řeknu mu, že jeho táta byl jeden z nejnebezpečnějších grázlů,“ komentoval svou kariéru Kovboj.


 

DC TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • GCF 62 - Cage Fight Olomouc

   18:00 21:00
   21:00

   Večerní sportovní noviny

   21:05

   NHL News

   21:20

   Filip Řeháček - Andalusie

   21:35

   Off-road Maraton (2)

   22:00

   NHL: Tampa Bay Lightning - Dallas Stars

 • Nova Sport 2

  • NBA: Los Angeles Lakers - Denver Nuggets

   18:55 20:55
   20:55

   Fotbal: Stade Reims - Paris Saint - Germain

   22:50

   Fotbal: Leicester City - Arsenal FC

   00:35

   UFC Reloaded (62)

   01:35

   NBA: Miami Heat - Boston Celtis

   02:10

   NBA - Nejlepší akce nováčků 2015 - 2020

Celý program