Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 19. 12. 2017
Emoce Zimní olympiáda

Kovalčuk o ZOH 2014: Vanek bral kokain, jiní močili do vody Číňanů!

Ilja Kovalčuk a Thomas Vanek
Zdroj: Profimedia
Ilja Kovalčuk a Thomas Vanek

Ve snaze bránit jméno Ruska od nařčeních ze systematického dopingu se někteří sportovci odvažují k bizarním prohlášením. Do této skupiny lze zařadit i slova Iljy Kovalčuka, který se rozpovídal o chování rakouských hokejistů na posledních olympijských hrách.

Slavný ruský útočník, který chtěl v Pchjongčchangu zaútočit na zlatou medaili jako náplast za zpackanou domácí olympiádu v Soči, se pustil do verbálního útoku. Jeho terčem se stali rakouští sportovci, kteří měli v olympijské vesnici ztropit velký skandál.

 

 

„Jak můžou potrestat Rusko, když Rakousko je na tom možná ještě hůře? Thomas Vanek byl během poslední olympiády v kokainovém opojení. My sice stále pijeme, to je pravda, ale koho to zajímá? To dělá každý,“ prohlásil bývalý hráč Atlanty Thrashers nebo New Jersey Devils, který ale poněkud pozapomněl na důkazy o zakrývání dopingových případů v ruských laboratořích.

 

„Polovina rakouského týmu byla ve vězení, ale ráno si pokojně šli soutěžit do svých disciplín. Bylo totiž hlášeno, že v noci ukradli tašky a bundy italského bobového družstva a to bez jakéhokoliv důvodu. Vymočili se do sněhu a dali to do džbánů na vodu čínského curlingového týmu,“ dokončil své šokující prohlášení.

 

 

Situace okolo účasti ruského hokejového týmu je stále nejasná. Pokud ruští hokejisté na olympijský led opravdu nastoupí, budou mít na sobě měli dresy bez státních symbolů. Jejich vzhled na svém Twitteru uveřejnil ruský novinář Igor Jeronko.

tc TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 01:05 03:45

   Hokej: NHL – play-off

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   NHL: Vegas Golden Knights - San Jose Sharks

   11:00

   Sportovní noviny

   11:05

   Teleshop

   11:10

   Házená: HC Erlangen - SC Magdeburg

 • Nova Sport 2

  • 01:00 02:30

   Házená: HC Erlangen - SC Magdeburg

   02:30

   UFC Unleashed (2)

   09:00

   Fotbal: Toulouse FC - Lille OSC

   10:40

   Czech rally 2019 (1)

   11:05

   Filip Řeháček: Cesta do mistrovství světa Moto3

   11:15

   Fotbal: Stade Reims - AS Saint - Étienne

Celý Program