Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

biatlon světový pohár

Koukalové se obhajoba vzdaluje. Ve Finsku minula a dojela třináctá

Gabriela Koukalová
Zdroj: profimedia.cz

Gabriela Soukalová obsadila v biatlonovém sprintu ve finském Kontiolahti třinácté místo, když na střelnici jednou chybovala, a vzdálila se jí šance na obhajobu celkového vítězství ve Světovém poháru. Celkovému triumfu se naopak přiblížila Němka Laura Dahlmeierová, která skončila druhá za Eckhoffovou z Norska.

Loňská světová šampionka ve sprintu Eckhoffová po pěti závodech ukončila vítěznou sérii vedoucí ženy Světového poháru Němky Laury Dahlmeierové, která s jednou chybou skončila a mankem přes 18 sekund skončila druhá. Pětinásobná mistryně světa z Hochfilzenu se i tak znovu přiblížila velkému křišťálovému glóbu, který si může zajistit v sobotním stíhacím závodě. Třetí příčku obsadila bezchybná Běloruska Darja Domračevová.
 

Koukalová tradičně pomaleji střílela a netrefila čtvrtou ránu vestoje. Jedna chyba byla příliš také vzhledem k její aktuální běžecké formě. Koukalová měla jedenáctý běžecký čas, na nejrychlejší Dahlmeierovou na trati ztratila více než 27 sekund.
 

Němce ani nejlepší běh na vítězství nestačil. Po střelbě vestoje musela na trestné kolo a nedokázala konkurovat bezchybné Eckhoffové, která má po mistrovství světa výbornou formu. Minulý týden byla druhá ve sprintu v Pchjongčchangu.
 

V dnešním závodě selhala domácí Kaisa Mäkärainenová, která je největší konkurentkou Koukalové v boji o druhé místo v celkovém pořadí Světového poháru. Finka po čtyřech chybách na střelnici skončila devětačtyřicátá a nebodovala. Přišla o vedení v hodnocení sprintu, které převzala Dahlmeierová. Koukalová je také v této disciplíně průběžně druhá.
 

Z českých biatlonistek vedle Koukalové bodovala již jen Veronika Vítková, která překonala zdravotní problémy z Koreje. Po dvou chybách vleže sestřelila při druhé položce všech pět terčů a obsadila 32. příčku. Sobotní stíhačka čeká ještě Lucii Charvátovou, která se třemi chybami obsadila 45. příčku. Nekvalifikovala se do ní Eva Puskarčíková, která musela na tři trestná kola a skončila na 63. místě.

ČTK TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 19:05 20:50

   Fotbal: Olympique Lyon - SM Caen

   20:50

   Element (387)

   21:00

   Večerní Sportovní noviny

   21:05

   NHL: San Jose Sharks - St. Louis Blues

   23:45

   Běhej lesy – Lednice

   00:00

   Ragby: Exeter Chiefs - Northampton Saints

 • Nova Sport 2

  • 19:00 21:05

   NBA: Portland Trail Blazers - Golden State Warriors

   21:05

   Fotbal: Orlando City SC - FC Cincinnati

   23:05

   RunTour – Brno

   23:15

   Fotbal: New York Red Bulls - Atlanta United FC

   01:05

   NBA: Toronto Raptors - Milwaukee Bucks

   01:15

   UFC Now (16)

Celý Program