Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

otřesné praktiky další silný příběh

Koukalová kritizuje další trenéry! Šokoval ji příběh gymnastky

Monika Vlčková a Gabriela Koukalová
Zdroj: Profimedia

Biatlonistka Gabriela Koukalová sice nepřímo ukončila kariéru, do ústraní se ale po vydání své kontroverzní knihy nestáhla. Spíše naopak. Teď navíc veřejně podpořila moderní gymnastku Moniku Vlčkovou, která se před časem svěřila s otřesnými praktikami, se kterými se setkala během své kariéry.

Moderní gymnastika patří mezi fyzicky nenáročnější sportovní disciplíny, kde je pochopitelně velký důraz kladen i na životosprávu a to už i u malých dětí.

 

A právě na praktiky mládežnických trenérů před časem upozornila Vlčková (rozená Míčková) v rozhovoru pro Radiožurnál. "Dostávaly jsme takové rady, jako že jsme mladé a že nám stačí, když týden nebudeme večeřet a budeme mít dvě kila dole,“ popsala, co jim například vštěpovaly do hlavy trenérky.

14

GALERIE: Moderní gymnastka Monika Vlčková

Zdroj: Profimedia

Monika Vlčková

Hodnocení:

Pětinásobná mistryně republiky musela svoji váhu řešit v podstatě po celou dobu své kariéry a trenérky ji například čtyřikrát denně nutily stoupnout na váhu. Jakmile se jim čísla nelíbila, bylo zle."Pak se děly věci. Vyslechla jsem spoustu urážek. Někdy jsem z toho byla smutná a brečela jsem, někdy jsem zase byla naštvaná a dělala jsem na tréninku naschvály, když mi řekli, že nejsem ani schopná vyskočit, jak jsem vyžraná. Někdy jsem zkoušela nejíst, pak jsem se zase přejedla. V týmu holek, který jsme měly, jedna přišla s tím, že je super dávat si projímadla, tak jsme to zkusily všechny,“ vzpomíná Vlčková.

 

 

Jejího příběhu si pochopitelně všimla i Koukalová, která své poruchy příjmu potravy podrobně popsala ve své autobiografii. Stříbrná medailistka z olympiády pak na svém facebooku veřejně napsala, že je dobře, že se Monika rozhodla jít s pravdou ven a upozornit na praktiky v mládežnickém sportu.

 

"Monika je statečná, že o tom začala mluvit. Její příběh vyšel na svět ještě před mým a je snad ještě silnější," napsala a pak ještě dodadala, proč si myslí, že tomu u nás tak je.


 

"Sport je obrazem společnosti. Jsou v něm skvělí lidé, i lidé, kterým někdy chybí pochopení, jindy třeba dobré trenérské vzdělání či jen obyčejný lidský přístup. Sport v ČR je zle podfinancovaný," myslí si Koukalová, která se k biatlonu už nejspíš nikdy nevrátí.

mm TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:05 10:45

   Ragby: Saracens - Gloucester Rugby

   10:45

   Element (388)

   11:00

   Ranní Sportovní noviny

   11:05

   Házená: Füchse Berlín - Rhein-Neckar Löwen

   12:35

   Freeride World Tour - Ski & Snowboard (Verbier)

   13:00

   Polední Sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 09:00 10:45

   Fotbal: SM Caen - Girondins Bordeaux

   10:45

   Ultra Pirineu - Trailrunning

   11:15

   FIVB Beach Volleyball – Jinjiang

   13:00

   Fotbal: Sporting Kansas City - Seattle Sounders FC

   14:45

   Barcelona Spartan Race

   15:15

   Házená: SC Magdeburg - VfL Gummersbach

Celý Program