Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 4.12. 2017 10:45
biatlon ruský doping

Koukalová proti kritikům: Nejsem tu od toho, abych házela úsměvy!

Gabriela Koukalová
Zdroj: Profimedia

Gabriela Koukalová do letošní biatlonové sezony zatím nezasáhla, ale mediální pozornosti se jí dostává více než dost. Ostře totiž vystupuje proti dopujícím ruským sporotvcům a své názory veřejně sdílí na sociálních sítích. Někteří fanoušci už jí dokonce obviňují z tendenčního vystupování. Gábina si však pro ně připravila další odpověď.

Gábina ve svém předlouhém statusu, který napsala na svůj facebook nejprve poděkovala všem fanouškům za podoporu. Vzápětí dodává, že chce ještě přidat pár odpovědí na nejčastější otázky, kterými je zasypávána jak od novinářů, tak od svých příznivců.


 

"Nenechala jsem se rozhodně do ničeho vmanipulovat. Čtu v reakcích výrazy jako „prozápadní vliv, protiruské tendence“, nebo „kdo vás platí, komu sloužíte...“ Tohle je rétorika, kterou znám z knížek o komunismu. Haló je 21. století!," začně pěkně zostra hned na úvod, aby naše nejlepší biatlonistka dala jasně najevo, co si myslí.

 

Přiznává, že celý její tým není vždy úplně šťastný z toho, jak otevřeně své názory prezentuje, ale na to má osmadvacetiletá rodačka z Jablonce nad Nisou taky odpověď.

 

"Já tu nejsem od toho, abych se všem zavděčila a házela jen úsměvy. O tom život přece není," uvádí věci na pravou míru.

 

Dále se pak téma vrátí k nejpalčivějšímu problému, ruskému dopingu. Rusko prý má ráda, ale vadí jí, že země s tolika sportovci zkrátka nezaujala žádné stanovisko a za své hříšníky se neomluvila.

 

"Nemám nic proti Rusům jako národu. Rozhodně ne! Mám tam přátele a za svůj život jsem z této země poznala mnoho skvělých lidí, kterých si vážím," zdůrazňuje speciálně pro kritiky, kteří jí vyčítali přehnanou zaujatost.

 

"Rusko se stále neomluvilo, nespolupracuje na zlepšení a vynucuje si vše z pozice síly a vydírání. Proto chci radši olympiádu bez něj," zakončuje svůj status, jehož celé znění si můžete přečíst zde.

mm TN.cz