Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 18.5. 2018 21:36
fotbal Opilecká aféra

Kouč Zbuzan: Sudí byl vožralej, na vteřinu bych ho zrušil z fotbalu!

Luboš Urban
Zdroj: profimedia.cz
Luboš Urban

Hodně nepěknou dohru má důležité divizní utkání mezi Živanicemi a Zbuzany. Hosté si stěžují, že byl zápas (3:2) řízen tendenčním způsobem, navíc prý rozhodčí i delegát byli opilí. Ti vinu sice odmítají, rozhořčený kouč Luboš Urban si však stojí pevně za svým.

Jako by nestačilo, že si český fotbal uřízl ostudu už s trapným vysvětlením toho, proč na předposledním kole HET ligy nebude přítomen videorozhodčí. Své potíže totiž řeší i v divizi, kde měl jeden z klíčových duelů o postup řídit podnapilý rozhodčí. A ještě prý pískal tak, aby domácí získali tři body...

"Trenére, z něj to strašně táhne!" volali rozhořčení hráči Zbuzan na svého kouče Luboše Urbana, jemuž celá aféra pořádně pocuchala nervy. Obhajobu arbitra Lukáše Tryzny, který tvrdí, že si dal panáka až po zápase, považuje jednoduše za absurdní.

"Kdybych si to přečetl jako předseda komise rozhodčích, na vteřinu bych toho sudího zrušil z fotbalu. Frajeři přijdou do kabiny a hned si dají panáka?! Co to je za obhajobu? Je tohle normální? Navíc já jeho tvrzení odmítám, protože jsme to poznali, už když odcházel do kabin," řekl v rozhovoru pro deník Sport naštvaný Urban.
 


"Nejdřív mě na to upozornili hráči, kteří se po hektickém závěru seběhli kolem něj. A když jsem potom pozoroval jeho mimiku, tak jsem si říkal: on je fakt vožralej. Pomezní ho museli vzít za ruku a odvést rovnou do kabiny… Ani nic neříkal, apaticky koukal do jednoho místa," kroutí hlavou Urban, jenž na sudího neváhal zavolat policii.

"Potřebovali jsme důkaz pro naše tvrzení. V životě jsem to neudělal, ale tohle mě naštvalo. Za třicet nebo pětačtyřicet minut policisté přijeli a rozhodčí nadýchal 0,51 promile!"
uvedl někdejší kouč střížkovských Bohemians.

Tryzna ale není zdaleka jediný, na koho má pifku... "Přál jsem si, aby policie dala dýchnout i delegátovi (Josefu Vrzalovi), ale ten to po dvacetiminutovém telefonátu s kýmsi odmítl. Přitom se tam úplně motal. Ale pokud jsem čistý, tak dýchnu nulu a mám klid, ne?" položil řečnickou otázku.

Lukáš Tryzna
Zdroj: Svoboda.info

Urban se teď ale trochu bojí, aby se celá kauza neobrátila proti Zbuzanům. Zvlášť když prý kromě policistů přijel na místo činu i člen FAČR Michal Blaschke, který měl údajně delegátovi doporučit, aby se dechové zkoušce vyhnul. 

 "Celé to bylo nechutné. Teď jsem akorát zvědavý, jestli se to zamete, nebo se něco bude dít. Mám strach, že se to obrátí proti nám. Už jsem slyšel, že jsme si moc dovolili," přiznal Urban. 

Sudí Tryzna se každopádně trestu nejspíš vyhne. "Z naší strany nebylo prokázáno, že by ten rozhodčí něco porušil. Oznámení, že je pravděpodobně pod vlivem alkoholu, padlo totiž až po zápase. Když na místo dorazila hlídka, rozhodčí už byl osprchovaný a mimo zápasové dění. Přiznal, že si dal panáka, ale až po zápase. Neprokázalo se tedy, že by pískal pod vlivem alkoholu. Proto se věc zatím nepředávala ani na fotbalový svaz," uvedla pro Nova Sport Eva Maturová, tisková mluvčí policie.

fre TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:00 09:05

   Sportovní noviny

   09:05

   NHL: Washington Capitals - Carolina Hurricanes

   11:00

   Ranní Sportovní noviny

   11:05

   Teleshop

   11:10

   Fotbal: EA Guingamp - Olympique Marseille

   12:50

   Element (386)

 • Nova Sport 2

  • 09:00 10:40

   Fotbal: Werder Brémy - Bayern Mnichov

   10:40

   UFC Unleashed (3)

   11:25

   UFC Now (12)

   12:15

   Truck Racing Magazine (2)

   12:35

   Off-road Maraton (1)

   13:00

   Fotbal: Toulouse FC - Lille OSC

Celý Program