Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Fotbal Všechno jinak

Kouč Liverpoolu šokoval: Kariuse jsme si chtěli nechat, pryč chtěl on!

Loris Karius
Zdroj: Profimedia

Loris Karius, gólman smolař z finálového zápasu Ligy mistrů, kdo by ho neznal. Vždyť jeho dva kiksy proběhly médii na celém světě a ostudou se německý brankář propadal. Hned se mluvilo o tom, že po takovém zápase z Liverpoolu rychle požene pryč. A stalo se. Karius odešel na dvouleté hostování do Besiktase. Bylo to však jeho přání, řekl to tak trenér Liverpoolu Jürgen Klopp, který si chtěl Kariuse naopak ponechat.

Vedení Liverpoolu chtělo Kariuse ve svém kádru dál udržet. To mnohé překvapilo, jelikož snad všichni, kteří viděli ono nepovedené finále, si byli jistí, že dostane padáka. "Klopp mi řekl, že by mě chtěl mít v týmu dál, protože chce mít nejlepší hráče," cituje slova Kariuse ESPN.

 

 

Karius měl v týmu zůstat i přesto, že do Liverpoolu přišel nejdražší gólman v historii – Brazilec Alisson Becker. Ten stál anglický klub v přepočtu více než 1,88 miliardy korun.

 

Pětadvacetiletý brankář však chtěl z Liverpoolu po té ohromné ostudě odejít sám. "Řekl jsem Kloppovi, co si přeji. Bylo pro mě důležité, abych udělal tento krok a hrál pravidelně za Besiktas. Mluvil jsem s ním o tom dlouho a pochopil mě. Je však pravda, že mě chtěl udržet," dodal Karius.

 

 

Loris Karius je po květnovém finále Ligy mistrů, které jeho tehdejší klub Liverpool prohrál 1:3 s Realem Madrid, terčem mnoha útoků. Kariusovy dvě chyby se totiž hodně podepsaly pod konečný výsledek. I proto chtěl Karius změnit své působiště a restartovat tak svou kariéru.

lju TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:00 09:05

   Sportovní noviny

   09:05

   FIVB Beach Volleyball – Varšava

   11:00

   Ranní Sportovní noviny

   11:05

   Cape Epic 2019 - Best of men

   11:35

   Fotbal: Ligue 1 - Ohlédnutí za sezonou

   12:30

   Czech rally - WRC Portugalsko Speciál

 • Nova Sport 2

  • 09:00 09:30

   Ultra Pirineu - Trailrunning

   09:30

   Cape Epic 2019 - Best of men

   10:00

   MAXI TIP Poker Tour (3)

   10:30

   MS v kuželkách 2019

   11:00

   Element (389)

   11:15

   RunTour – Ostrava

Celý Program