Fotbal Všechno jinak

Kouč Liverpoolu šokoval: Kariuse jsme si chtěli nechat, pryč chtěl on!

Loris Karius
Zdroj: Profimedia
Téma:

Loris Karius, gólman smolař z finálového zápasu Ligy mistrů, kdo by ho neznal. Vždyť jeho dva kiksy proběhly médii na celém světě a ostudou se německý brankář propadal. Hned se mluvilo o tom, že po takovém zápase z Liverpoolu rychle požene pryč. A stalo se. Karius odešel na dvouleté hostování do Besiktase. Bylo to však jeho přání, řekl to tak trenér Liverpoolu Jürgen Klopp, který si chtěl Kariuse naopak ponechat.

Vedení Liverpoolu chtělo Kariuse ve svém kádru dál udržet. To mnohé překvapilo, jelikož snad všichni, kteří viděli ono nepovedené finále, si byli jistí, že dostane padáka. "Klopp mi řekl, že by mě chtěl mít v týmu dál, protože chce mít nejlepší hráče," cituje slova Kariuse ESPN.

 

 

Karius měl v týmu zůstat i přesto, že do Liverpoolu přišel nejdražší gólman v historii – Brazilec Alisson Becker. Ten stál anglický klub v přepočtu více než 1,88 miliardy korun.

 

Pětadvacetiletý brankář však chtěl z Liverpoolu po té ohromné ostudě odejít sám. "Řekl jsem Kloppovi, co si přeji. Bylo pro mě důležité, abych udělal tento krok a hrál pravidelně za Besiktas. Mluvil jsem s ním o tom dlouho a pochopil mě. Je však pravda, že mě chtěl udržet," dodal Karius.

 

 

Loris Karius je po květnovém finále Ligy mistrů, které jeho tehdejší klub Liverpool prohrál 1:3 s Realem Madrid, terčem mnoha útoků. Kariusovy dvě chyby se totiž hodně podepsaly pod konečný výsledek. I proto chtěl Karius změnit své působiště a restartovat tak svou kariéru.

lju TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • MotoGP - VC Katalánska (trénink Moto2)

   10:55 11:40
   11:40

   Závod Zbraslav - Jíloviště

   11:55

   Off-road Maraton (2)

   12:15

   MČR v Gran Turismo Sport (4)

   12:25

   MČR v Gran Turismo Sport (5)

   12:35

   MotoGP - VC Katalánska (kvalifikace Moto3)

 • Nova Sport 2

  • UFC Countdown: Adesanya vs. Costa

   10:45 11:35
   11:35

   Inside the Octagon: Adesanya vs. Costa

   12:00

   UFC Reloaded (63)

   12:40

   Magazín NBA Action (32)

   13:05

   NBA: Boston Celtics - Miami Heat

   15:05

   ALTEPRO Trophy by EXTEC 2020

Celý program