Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

video byl skeptický

Cíl Leicesteru? Slova trenéra na startu sezony vás pobaví!

Claudio Ranieri, trenér Leicesteru
Zdroj: BBC
Claudio Ranieri, trenér Leicesteru

Leicester City vítězem Premier League? Pět kol před koncem soutěže se tohle spojení jeví více než reálně. Na startu sezony to ale nečekal nikdo. Ani nejzarytější fanoušci "Lišek", ani samotný trenér Claudio Ranieri. Ostatně, poslechněte si, co na startu nejvyšší anglické soutěže k ambicím svého týmu prohlásil.

Takhle čelo tabulky Premier League ještě nikdy nevypadalo. Což o to, že se v nejvyšších patrech objevují jména jako Tottenham, Arsenal či Manchester City, to zase takovým překvapením není. Opravdovým šokem je ale tým, který se vyhřívá na prvním místě. Ano, Leicester City!


"Lišky", jak se klubu ze středu Anglie přezdívá, je v komfortní pozici. Pět kol před koncem soutěže má před druhým Tottenhamem sedmibodový náskok! Teď už se nemluví o tom, že by mohl Leicester titul získat, už se mluví o tom, že ho opravdu získá. Není se co divit. Outsider je opravdu blízko.

Leicester City
Zdroj: profimedia.cz Leicester City


Na samotném startu sezony by takového lídra tabulky v této fázi tipovali zřejmě jen recesisté a vtipálci. Vždyť ani sám trenér Claudio Ranieri tomu nevěřil. Za vše hovoří rozhovor, který zkušený italský kouč poskytl pro televizní stanici BBC po druhém utkání na půdě West Hamu (2:1).


"Pro nás je důležité splnit cíl - udržet Leicester v Premier League,"
prohlásil na úvod Ranieri. "Takže vaším cílem je záchrana? O Lize mistrů nebo Evropské lize nepřemýšlíte?" ptal se bývalý anglický reprezentant a současný fotbalový expert BBC Gary Linker, po jehož dotazu se začal Ranieri smát."Děkujeme Gary, ale teď to není možné. Jdeme pomalu, majitel chce, abychom hlavně dobře pracovali, nesmíme nic uspěchat. Naše zázemí se zlepšuje, budujeme lepší a lepší tým a někdy třeba budeme měřit síly s nejlepšími týmy," dodal italský trenér.Tehdy ještě netušil, že Leicesteru budou všechny velkokluby koukat v tabulce na záda už v letošní sezoně...

pha TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 02:05 04:00

   Fotbal: LA Galaxy - Colorado Rapids

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   NHL: San Jose Sharks - St. Louis Blues

   11:00

   Ranní Sportovní noviny

   11:05

   Ragby: Wasps - Harlequins

   12:45

   RunTour – Brno

 • Nova Sport 2

  • 01:05 03:35

   NBA: Toronto Raptors - Milwaukee Bucks

   02:05

   Barcelona Spartan Race

   02:35

   Basketbal: NBA – play-off

   09:00

   Fotbal: Olympique Lyon - SM Caen

   10:45

   Engadinsnow - Ski & Snowboard (Engadin)

   11:15

   FIVB Beach Volleyball - Itapema

Celý Program