Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 18. 3. 2018
fotbal Otázka videa

Ať je video všude, nebo nikde, přidal se ke kritice Páník

Bohumil Páník
Zdroj: profimedia.cz

Klinická smrt. V takovém stavu se po další porážce nacházejí fotbalisté Baníku Ostrava, kteří na záhranu momentálně ztrácejí už osm bodů. Po porážce s Duklou však trenér i hráči cítili (oprávněně) křivdu.

Pro Baník to byl doslova existenční zápas, jenž ale přinesl další těžké zklamání. Baroš a spol. duel s Duklou výsledkově nezvládli a po prohře 1:2 vypadá jejich pád do druhé ligy reálněji než kdy jindy.
 


Přitom mohlo být vše jinak. Klíčová chvíle nastala po hodině hry, kdy záložník Marek Hlinka povedenou ranou k tyči srovnal na 1:1. Baník mohl ten gól nastartovat k obratu, sudí ale po bleskové poradě s asistentem branku překvapivě neuznal. Nalíbilo se mu totiž postavení Damého Diopa, který v době střely stál na hranici ofsajdu. Střely se ale nedotkl a podle baníkovců ani nestál v zorném úhlu gólmana Rady.

"Tohle je pro mě zkrátka nepochopitelné. Byla to střela z dálky, a jestli to pomezní zvedl, tak hlavní musí vidět, jestli někdo brání či nebrání gólmanovi ve výhledu. Bohužel gól uznán nebyl. Nevím, co víc k tomu říct," pokrčil rameny trenér Bohumil Páník, jenž se po utkání snažil zachovat dekorum.

Anketa

Líbila se vám videorozhodnutí v derby?

Hlasovalo 543 lidí.

Některé jeho svěřence ale sporný moment rozlítil k nepříčetnosti. Zvlášť když krátce po něm zápas rozhodl zadák hostů Ondřej Kušnír...

"Byl jsem přesvědčený, že gól platí. A najednou vidím rozhodčího signalizovat ofsajd, což pro mě bylo těžko pochopitelné. Navíc šlo o jeden z rozhodujících okamžiků. Mohli jsme mít ještě půl hodiny na obrat, Duklu jsme tlačili," poukázal Hlinka.
 


Tento moment tak znovu rozvířil diskuzi o tom, zda je soutěž vůbec regulérní, když je video jen na vybraných zápasech, které se de facto týkají jen Sparty a Slavie...

"Když už má být v lize video, tak ať je všude! Tahle situace byla pro něj jako dělaná. Vždyť v sázce je hrozně moc," dodal smutně Páník.

Podobně už navíc v lize mluví spousta lidí, naposledy třeba liberecký Vladimír Coufal po duelu v Plzni (2:2)
 

fre TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 11:10 13:00

   SSC Neapol - Arsenal FC

   13:00

   Fotbal: Toronto FC - Minnesota United FC

   14:40

   Element (385)

   14:55

   Florbal: IBF Falun - Mullsjö AIS

   16:35

   Natural Track Luge - World Cup Final (Umhausen)

   17:00

   Teleshop

 • Nova Sport 2

  • 11:15 13:00

   Florbal: IBF Falun - Mullsjö AIS

   13:00

   NHL: Boston Bruins - Toronto Maple Leafs

   15:00

   UFC Now (12)

   15:45

   Czech rally 2019 (1)

   16:10

   Teleshop

   16:25

   Ligue 1 Preview (33)

Celý Program