fotbal Otázka videa

Ať je video všude, nebo nikde, přidal se ke kritice Páník

Bohumil Páník
Zdroj: profimedia.cz
Téma:

Klinická smrt. V takovém stavu se po další porážce nacházejí fotbalisté Baníku Ostrava, kteří na záhranu momentálně ztrácejí už osm bodů. Po porážce s Duklou však trenér i hráči cítili (oprávněně) křivdu.

Pro Baník to byl doslova existenční zápas, jenž ale přinesl další těžké zklamání. Baroš a spol. duel s Duklou výsledkově nezvládli a po prohře 1:2 vypadá jejich pád do druhé ligy reálněji než kdy jindy.
 


Přitom mohlo být vše jinak. Klíčová chvíle nastala po hodině hry, kdy záložník Marek Hlinka povedenou ranou k tyči srovnal na 1:1. Baník mohl ten gól nastartovat k obratu, sudí ale po bleskové poradě s asistentem branku překvapivě neuznal. Nalíbilo se mu totiž postavení Damého Diopa, který v době střely stál na hranici ofsajdu. Střely se ale nedotkl a podle baníkovců ani nestál v zorném úhlu gólmana Rady.

"Tohle je pro mě zkrátka nepochopitelné. Byla to střela z dálky, a jestli to pomezní zvedl, tak hlavní musí vidět, jestli někdo brání či nebrání gólmanovi ve výhledu. Bohužel gól uznán nebyl. Nevím, co víc k tomu říct," pokrčil rameny trenér Bohumil Páník, jenž se po utkání snažil zachovat dekorum.

Anketa

Líbila se vám videorozhodnutí v derby?

Hlasovalo 543 lidí.

Některé jeho svěřence ale sporný moment rozlítil k nepříčetnosti. Zvlášť když krátce po něm zápas rozhodl zadák hostů Ondřej Kušnír...

"Byl jsem přesvědčený, že gól platí. A najednou vidím rozhodčího signalizovat ofsajd, což pro mě bylo těžko pochopitelné. Navíc šlo o jeden z rozhodujících okamžiků. Mohli jsme mít ještě půl hodiny na obrat, Duklu jsme tlačili," poukázal Hlinka.
 


Tento moment tak znovu rozvířil diskuzi o tom, zda je soutěž vůbec regulérní, když je video jen na vybraných zápasech, které se de facto týkají jen Sparty a Slavie...

"Když už má být v lize video, tak ať je všude! Tahle situace byla pro něj jako dělaná. Vždyť v sázce je hrozně moc," dodal smutně Páník.

Podobně už navíc v lize mluví spousta lidí, naposledy třeba liberecký Vladimír Coufal po duelu v Plzni (2:2)
 

fre TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Fotbal: Classic match Ligue 1: AS Saint - Etienne - Olympique Lyon

   18:30 20:10
   20:10

   Fotbal: Rozhovory s hvězdami Ligue 1 - Patrick Vieira

   20:30

   Fotbal: DFB - Pokal Highlights (6)

   20:45

   Běhej lesy - Slavkovský les

   21:00

   Večerní sportovní noviny

   21:05

   NHL: St. Louis Blues - Chicago Blackhawks

 • Nova Sport 2

  • NBA Classic Games: Atlanta Hawks - New York Knicks

   19:00 20:30
   20:30

   NBA - Nejlepší akce nováčků 2015 - 2020

   21:00

   UFC Reloaded (38)

   21:45

   UFC Countdown: Namajunas vs. Jedrzejczyk

   22:05

   UFC 223: Khabib vs. Iaquinta

   00:35

   Fotbal: Bayer Leverkusen - Bayern Mnichov

Celý program