fotbal Otázka videa

Ať je video všude, nebo nikde, přidal se ke kritice Páník

Bohumil Páník
Zdroj: profimedia.cz

Klinická smrt. V takovém stavu se po další porážce nacházejí fotbalisté Baníku Ostrava, kteří na záhranu momentálně ztrácejí už osm bodů. Po porážce s Duklou však trenér i hráči cítili (oprávněně) křivdu.

Pro Baník to byl doslova existenční zápas, jenž ale přinesl další těžké zklamání. Baroš a spol. duel s Duklou výsledkově nezvládli a po prohře 1:2 vypadá jejich pád do druhé ligy reálněji než kdy jindy.
 


Přitom mohlo být vše jinak. Klíčová chvíle nastala po hodině hry, kdy záložník Marek Hlinka povedenou ranou k tyči srovnal na 1:1. Baník mohl ten gól nastartovat k obratu, sudí ale po bleskové poradě s asistentem branku překvapivě neuznal. Nalíbilo se mu totiž postavení Damého Diopa, který v době střely stál na hranici ofsajdu. Střely se ale nedotkl a podle baníkovců ani nestál v zorném úhlu gólmana Rady.

"Tohle je pro mě zkrátka nepochopitelné. Byla to střela z dálky, a jestli to pomezní zvedl, tak hlavní musí vidět, jestli někdo brání či nebrání gólmanovi ve výhledu. Bohužel gól uznán nebyl. Nevím, co víc k tomu říct," pokrčil rameny trenér Bohumil Páník, jenž se po utkání snažil zachovat dekorum.

Anketa

Líbila se vám videorozhodnutí v derby?

Hlasovalo 543 lidí.

Některé jeho svěřence ale sporný moment rozlítil k nepříčetnosti. Zvlášť když krátce po něm zápas rozhodl zadák hostů Ondřej Kušnír...

"Byl jsem přesvědčený, že gól platí. A najednou vidím rozhodčího signalizovat ofsajd, což pro mě bylo těžko pochopitelné. Navíc šlo o jeden z rozhodujících okamžiků. Mohli jsme mít ještě půl hodiny na obrat, Duklu jsme tlačili," poukázal Hlinka.
 


Tento moment tak znovu rozvířil diskuzi o tom, zda je soutěž vůbec regulérní, když je video jen na vybraných zápasech, které se de facto týkají jen Sparty a Slavie...

"Když už má být v lize video, tak ať je všude! Tahle situace byla pro něj jako dělaná. Vždyť v sázce je hrozně moc," dodal smutně Páník.

Podobně už navíc v lize mluví spousta lidí, naposledy třeba liberecký Vladimír Coufal po duelu v Plzni (2:2)
 

fre TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 12:00 13:00

   Ligue 1 Highlights (17)

   13:00

   Polední sportovní noviny

   13:05

   Basketbal: Nižnij Novgorod - Iberostar Tenerife

   14:45

   Magazín Evropské ligy (6)

   15:35

   Rebel Prague Darts Masters 2019 - Souboj LegendOhlédnutí za šipkařskou exhibicí s účastí Phila Taylora

   15:55

   Rychlá kola (12)

 • Nova Sport 2

  • 11:00 13:00

   NBA: Philadelphia 76ers - Denver Nuggets

   13:00

   NHL: Los Angeles Kings - New York Rangers

   14:45

   NHL – akce měsíce

   14:55

   Basketbal: Besiktas Sompo Sigorta - PAOK

   16:35

   World Rookie Tour - Part 1

   17:00

   UFC Reloaded (9)

Celý Program