Fotbal Ostrá kritika

Kouč Arsenalu Wenger se opřel do Angličanů: Tohle jim řekl!

Arsene Wenger
Zdroj: Profimedia
Arsene Wenger
Téma:

Francouzský trenér kritizoval před derby s městským rivalem Tottenhamem časté pády anglických fotbalistů v pokutovém území. Na tiskové konferenci si nebral servítky a nazval je ‚mistry‘ v simulování. Podle anglických expertů může jít o vytváření tlaku na rozhodčí sobotního šlágru 27. kola anglické ligy.

Arséne Wenger je trenérem londýnského Arsenalu už dvě dekády, ale tak ostrou kritiku na adresu fotbalistů ze země Albionu za tu dobu určitě nevyřkl. 

 

„Pamatuji si, když se dělala velká aféra ze simulování zahraničních hráčů. Musím ale říct, že se to Angličané velice rychle naučili a možná, že už se v tomto oboru stali mistry,“ udeřil do opravdu citlivého místa v anglickém fotbalu.

 

„Filmování musí zmizet ze hry,“ pokračoval v rázném tónu, „já svým hráčům nikdy neřekl, aby simulovali. Vůbec je v tom nepodporuji.“

 

 

Ze židle ho nejspíše nadzvedli pády fotbalistů Tottenhamu v posledním ligovém zápase proti Liverpoolu. Spurs dokázali vyrovnat v poslední minutě po diskutabilním pokutovém kopu, už předtím v zápase viděl za filmování v šestnátce žlutou kartu Dele Alli.

 

Kontroverzi vyvolalo i vyjádření argentinského kouče Tottenhamu Mauricia Pochettina po konci zmíněného zápasu. Otázky novinářů na simulování jeho svěřenců odbyl s tím, že nejde o důležité téma. „Ve fotbale jde o přechytračení soupeře. Je jedno, jakým způsobem,“ dodal stroze bývalý reprezentant.

 

Jeho slova si někteří přebrali jako schvalování nečestného chování na hřišti, proto se toto téma v britských médiích poměrně významně řešilo. Pochettino o několik dní později už hovořil jinak, novináři prý pouze překroutili jeho slova.

 

Arsenal a Tottenham čeká v sobotu další pokračování jejich dlouholeté rivality, díky slovním atakům ze strany legendárního lodivoda Arsenalu bude obzvláště pikantní.

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL Classic games: Philadelphia Flyers - New Jersey Devils Patrik Eliáš dvěma góly posouvá New Jersey Devils do finále Stanley Cupu (26.5.2000)

   18:05 20:05
   20:05

   Marc Márquez - Sběratel trofejí

   21:00

   Večerní sportovní noviny

   21:05

   MLS is Back Show (1)

   21:35

   NHL: Toronto Maple Leafs - Montreal Canadiens

   23:35

   Večerní sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • NBA Classic Games: San Antonio Spurs - Detroit Pistons

   19:00 20:15
   20:15

   Basketbal: Blake Griffin - NEJ akce 2015 - 2020

   20:40

   NBA - Dalekonosné střely 2015 - 2020

   21:10

   Fotbal: Ligue 1 - Ohlédnutí za sezonou 2019/20

   22:05

   World Darts Championship 2018

   00:00

   Sportovní originály - 180 s Johnem Hendersonem

Celý program