Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 29. 8. 2017
fotbal Stade Rennes

Koubek jde ve stopách Čecha. Toto o něm řekl gólman Arsenalu!

Petr Čech
Zdroj: Profimedia

Gólman české reprezentace Tomáš Koubek včera podepsal čtyřletý kontrakt s týmem Rennes, kam odešel za údajně 78 milionů korun z pražské Sparty. Francouzský celek o nadějného brankáře dlouho stál a rovnou mu oznámil, že bude jedničkou. Koubek tak jde ve stopách Petra Čecha, který v Rennes chytal dva roky. Novinka opoře Arsenalu samozřejmě neutekla.

Petr Čech odešel do Rennes ze Sparty v roce 2002. Koubek ho teď napodobil, z Letné totiž odešel právě do Rennes. "Jsem rád, že se po mém působení v Rennes dostalo na dalšího českého brankáře. Doufám, že se mu bude dařit a bude pokračovat v tradici českých brankářů v tomto klubu," uvedl v oficiálním prohlášení Petr Čech.

 


Mimo jiné i Čech má zásluhu na novém angažmá Tomáše Koubka. "Vedení Rennes mě kontaktovalo a já jim Tomáše rád doporučil, protože si myslím, že týmu pomůže splnit stanovené cíle. S majitelem mě nadále pojí velmi přátelské vazby, nicméně základem byla Tomášova sportovní výkonnost, jinak by ho nekupovali. V Rennes ho velmi dobře znají. Myslím, že má Tomáš dost zkušeností, aby se prosadil. Pod dobrým vedením se bude ještě zlepšovat," dodal Čech.

 


Samotného Koubka přestup velmi těší. "Jsem velmi spokojený, že se celý transfer podařilo dotáhnout do konce. Klub o mě dlouhodobě stál a vytvořil mi takové podmínky, abych se mohl poprat o pozici brankáře číslo jedna. Během dne jsem se stačil potkat s většinou lidí v klubu, cítil jsem z nich obrovskou podporu. První dojmy jsou fantastické a pevně věřím, že ihned po návratu z reprezentačního srazu zapracuji na plné aklimatizaci," řekl po přestupu královéhradecký rodák.

 

Tomáš Koubek
Zdroj: STADE RENNAIS F.C. Tomáš Koubek


Ten má o novém angažmá jasné představy. "Přišel jsem týmu pomoct a věřím, že to bude v mých silách. Všude v klubu je cítit odkaz Petra Čecha, všichni ví, že oba pocházíme z Čech. Ta paralela se nabízí, přesto bych nechtěl být s Petrem srovnáván. Je to jiná doba a Rennes už je také jiným klubem. Petrovi jsem moc vděčný za to, že mě vedení klubu doporučil, nicméně jsem tu sám za sebe a rád bych napsal vlastní příběh," pokračoval Koubek.

 


Jednání byla rychlá, vždyť Koubek odletěl do Francie na zdravotní prohlídku hned po zápase v Brně. "Poděkovat bych chtěl své agentuře Sport Invest, která vše zvládla dotáhnout a zprocesovat a v neposlední řadě také Spartě. Právě Sparta mi umožnila hrát velké zápasy, zlepšovat se v nich a sbírat neocenitelné zkušenosti. Klub budu dále sledovat a samozřejmě přeji Spartě jen to nejlepší," dodal pětadvacetiletý brankář.

lju TN.cz