tipsport extraliga

Kosticyn při debutu dvakrát bodoval. V Třinci padlo šestnáct gólů!

Aktualizováno 19:38
24.1. 2021 16:40

Běloruský hokejista Andrej Kosticyn se při svém debutu za Pardubice předvedl v dobrém světle. Zkušený útočník zapsal dva kanadské body, ale Pardubicím to na body nestačilo. Dynamo podlehlo Kometě Brno 2:3. Hodně divoké utkání se pak hrálo v Třinci, kde padlo hned šestnáct branek a Oceláři nakonec slaví výhru nad Motorem 9:7.

Andrej Kosticyn patří mezi největší posily, které letos přišly do české nejvyšší hokejové soutěže. Běloruský forvard má svá nejlepší hokejová léta za sebou, je mu 35, ale při debutu za Pardubice ukázal, že produktivitu neztratil.

Hostující Kometa šla do vedení díky přesilovkovému gólu Jakuba Klepiše. Náskok hostů poté na začátku druhé třetiny navýšil Valský. Závěr druhé části ale patřil Kosticynovi.

Dlouholetý hráč Montrealu Canadiens v přesilovce dlouho držel puk a poté křižnou přihrávkou vyzval ke skórování Pauloviče, který nabídku neodmítl.

Patnáct sekund před koncem druhé třetiny vyslal Kosticyn další výbornou přihrávku do nebezpečného prostoru, odkud Ondřej Roman skóroval svůj třístý ligový gól.

V poslední části si hosté vzali vedení zpátky na svou stranu, když skóroval Filip Král a Kometa už vedení udržela do konce a zvítězila 3:2.

Extrémní divočina se pak odehrála v třinecké WERK Aréně, kde padlo hned šestnáct gólů, což se v extralize nestalo už dlouhých 14 let. Rekord je pak sedmnáct branek.

Oceláři nejdříve prohrávali už 0:3, nicméně tento výsledek dokázali průběžně srovnat. Pak však přišel další třígólový příděl ze strany Českých Budějovic.

Nicméně ani skóre 3:6 Třinec nezastavilo a Oceláři nakonec výsledek otočili na bláznivých 9:7 a slaví domácí výhru.