Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 11.11. 2016 18:39
Úplatky Budou padat tresty

Korupce v anglickém fotbale: Policie začala s vyšetřováním!

Korupce v anglickém fotbalu
Zdroj: Profimedia
Témata:

Materiály, které policii poskytl list Daily Telegraph, odstartovaly vyšetřování korupční aféry v anglickém fotbale. Bývalý trenér Anglie Sam Allardyce vyšetřován nakonec nebude. Nejsou proti němu žádné důkazy o tom, že by se dopustil protizákonného jednání.

V Londýně začalo vyšetřování korupční aféry, která se týká anglického fotbalu. Hlavní důkazní materiál poskytl list Daily Telegraph. Jedná se o tajnou nahrávku, na které se bývalý trenér anglické reprezentace Sam Allardyce svěřil novinářům, kteří se vydávali za asijské investory, s tím, že dokáže obejít pravidla při přestupech.


Dohodl se s nimi na provizi, která měla v přepočtu činit více než 12 milionů korun. Kvůli tomu byl z lavičky reprezentace vyhozen. Hrozil mu však horší trest i vězení. "Věřil jsem, že to dobře dopadne. Nebyly proti mně žádné důkazy. Momentálně bych si nejvíce přál, aby tento případ co nejrychleji uzavřela také anglická Fotbalová federace," řekl Allardyce pro britský deník The Sun.


"Rád bych poděkoval svým přátelům, rodině a všem, kteří při mně v tomto těžkém období stáli," dodal Allardyce. Vyšetřováno je údajně osm bývalých i současných trenérů z Premier League. Za úplatu chtěli rovněž obejít přestupová pravidla. 

 

lju TN.cz