Boj mimo ring

Koronavirus knockoutoval Wildera i Furyho. Trilogie se odkládá!

Tyson Fury vs. Deontay Wilder
Zdroj: Nova Sport
Tyson Fury vs. Deontay Wilder
David Chmátal
David Chmátal
Publikováno 25. 3. 2020
Téma:
box

Kvůli současné situaci se odložila další sportovní akce. Obětí koronaviru se tentokrát stal finální zápas mezi Deontayem Wilderem a šampionem WBC Tysonem Furym. Oba boxeři tak mají víc času, připravit se na poslední bitvu!

Dvě nejatraktivnější jména současného boxu musí odložit svůj třetí duel. Promotéři nefandí možnosti pořádat zápas Fury vs. Wilder 3 za zavřenými dveřmi a současná situace ani neumožňuje plnohodnotnou přípravu. „Očividně ne. Ani nevíme, jestli bude MGM Aréna otevřená,“ řekl Bob Arum, promotér Furyho na otázku, zda se duel bude konat 18. července.
 

Nemůžeme boxerům garantovat, že by se střetli toho data. Taktéž je otázkou, kde by trénovali? Jak prodáme vstupenky? Nedává to smysl udělat zápas, když Britové ani nemůžou opustit domovy. Musíme udělat krok zpět. Box není izolovaný a je součásti reálného světa. Pravděpodobně zápas bude až během října,“ pokračoval Arum pro ESPN.

Z prvního duelu v roce 2018 odešli s remízou. Podruhé se mezi provazy potkali v únoru 2020, kdy Tyson Fury (30-0-1) předvedl fenomenální formu a největšího ranaře současnosti několikrát poslal na zem. V sedmém kole pak z rohu Bronzového Bombarďáka přilétl ručník a Fury mohl slavit získání titulu šampiona WBC.

Fury znovu usedl na jeden z boxerských trůnu těžké váhy. Podle jeho slov ho v kariéře čekají ještě dva zápasy. Plánuje poslední, rozhodující zápas s Wilderem a pokud ubrání svůj titul, tak ho čeká zápas o vše s Anthony Joshuou (23-1-0). Se svým krajanem bude boxovat o sjednocení velkých boxerských titulů WBC, WBO, IBF a WBA.

Plánované završení kariéry kromě koronaviru ohrožuje současné oživení Furyho dopingové aféry, kdy po letech promluvil farmař, jemuž měl boxer zaplatit za křivé svědectví. V případě, že se potvrdí nejhorší scénář, přijde šampion o své tituly a namísto nich dostane stopku až na 8 let.

TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 15:00 16:45

   Basketbal: ERA Nymburk - Gaziantep

   16:45

   Fotbal: VfL Bochum - Bayern Mnichov

   18:30

   Odpolední sportovní noviny

   18:35

   Anglické kluby v Evropské lize 2019/2020

   20:20

   Freeride World Tour - Vallnord - Arcalis

   20:45

   Element (410)

 • Nova Sport 2

  • 14:40 16:20

   Fotbal: Lille OSC - AS Saint - Étienne

   16:20

   MotoGP – Virtuální závod

   17:00

   NHL: New Jersey Devils - Edmonton Oilers

   18:50

   NBA - Vzkazy hráčů na sociálních sítích

   19:00

   NBA All - Star Skills Competition 2020

   21:05

   Fotbal: Ligue 1 - TOP zákroky sezony (2)

Celý Program