Další případ

Koronavirus si nevybírá. Pozitivní test potvrdila i hvězda NBA Durant

Otava redakční fotka
Marek Otava
Publikováno 18. 3. 2020
Téma:
NBA

Koronavirus opět mocně zasáhl do basketbalové NBA. Nákazu COVID-19 totiž potvrdila i jedna z hlavních zámořských hvězd Kevin Durant. Spolu s ním jsou nemocní i jeho další tři spoluhráči z týmu Brooklyn Nets.

Nejlepší basketbalová liga NBA hlásí další čtyři případy nákazy koronavirem. S informací přišla jako první organizace Brooklyn Nets, která zveřejnila zprávu, že čtyři jejich hráči byli pozitivně testováni na COVID-19.
 

„Jeden ze čtyř hráčů vykazuje příznaky, zatímco tři jsou asymptomatičtí. Všichni hráči jsou v současné době izolováni a jsou pod dohledem týmových lékařů," stojí v prohlášení newyorského týmu, který však samotná jména basketbalistů nezveřejnil.

O chvilku později však přišla s kůží na trh i megastar Nets NBA Kevin Durant, který na Twitteru skrze novináře Shams Charaniu oznámil, že byl pozitivně testován na koronavirus.

„Prosím buďte opatrní, dbejte na sebe a zůstaňte doma. Všichni to zvládneme,“ napsal jednatřicetiletý basketbalista, který se od loňského finále NBA léčí se zraněnou achilovkou.

Dvojnásobný vítěz NBA následně dodal, že se cítí dobře.

Samotný klub pak slíbil, že otestuje každého, kdo přišel do kontaktu se čtyřmi nakaženými hráči. To se bude pravděpodobně týkat i Los Angeles Lakers s hvězdným LeBronem Jamesem, se kterým Brooklyn odehrál poslední zápas před týdnem.

Den nato se v NBA objevil první nakažený hráč Rudy Gobert z Utahu a soutěž se okamžitě přerušila. Momentálně bylo pozitivně testováno už sedm basketbalistů.
 

TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 15:00 16:45

   Basketbal: ERA Nymburk - Gaziantep

   16:45

   Fotbal: VfL Bochum - Bayern Mnichov

   18:30

   Odpolední sportovní noviny

   18:35

   Anglické kluby v Evropské lize 2019/2020

   20:20

   Freeride World Tour - Vallnord - Arcalis

   20:45

   Element (410)

 • Nova Sport 2

  • 14:40 16:20

   Fotbal: Lille OSC - AS Saint - Étienne

   16:20

   MotoGP – Virtuální závod

   17:00

   NHL: New Jersey Devils - Edmonton Oilers

   18:50

   NBA - Vzkazy hráčů na sociálních sítích

   19:00

   NBA All - Star Skills Competition 2020

   21:05

   Fotbal: Ligue 1 - TOP zákroky sezony (2)

Celý Program