velký problém

Epidemie koronavirů ohrožuje OH v Tokiu. Soutěže už přesouvají jinam

Koronaviry ohrožují i olympijské hry v Tokio 2020
Zdroj: Profimedia
Koronaviry ohrožují i olympijské hry v Tokio 2020

Blížící se olympijské hry, které v létě bude hostit Tokio, začínají být v ohrožení šířícího se koronaviru. Kvůli epidemii byly přesunuty kvalifikace několika sportů mimo území Asie a i samotní organizátoři připouští, že pracuje na protiopatřeních.

Virus, jenž zřejmě vznikl v čínském Wu-chanu, už zabil v Číně nejméně 17 lidí. I proto se do jiných lokalit stěhují sportovní akce, které desetimilionové čínské město mělo hostit.


Kvalifikace boxu na olympiádě byla zrušena kvůli strachu z rozšíření koronaviru. Tato událost, která se měla konat v čínském Wu-chanu, byla první olympijskou událostí v boxu pro olympijské hry 2020.


První z nich byl kvalifikační turnaj boxerů, který byl přesunutý až do Senegalu. Ve Wu-chanu se mělo hrát několik zápasů kvalifikace fotbalového turnaje žen.


Obavy před koronavirem se ale netýkají jen čínského Wu-chanu. Japonsko, které bude hostit olympijské hry 2020, již sleduje vývoj událostí a začíná být opatrné ve věci dopravy sportovců i turistů do dějiště sportovního svátku.


"Musíme být velmi opatrní a sledovat, jaké infekční choroby se na olympijských hrách v Tokiu mohou objevit," sdělil prezident japonské asociace pro infekční choroby Kazuhiro Tateda ve středu na mimořádném briefingu.


"Při takových hromadných akcích se zvyšuje riziko, že mohou být přenášeny infekční choroby a rezistentní bakterie," dodal.


Tokio 2020 zdůraznilo, že bude pracovat na protiopatřeních, aby šíření infekčních chorob během olympijských her zabránilo.


Podobné obavy byly už i před olympiádou v Riu de Janeiru, kde Brazílii ohrožoval virus Zika. Hry ale proběhly podle plánu. V historii olympijských her se nikdy nestalo, aby se klání přesouvalo na jiné místo či na jiný datum kvůli nějaké epidemii.

ram TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:05 11:00

   NHL: Buffalo Sabres - Toronto Maple Leafs

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Caro North - Expedition Antarctica

   11:30

   Házená: Füchse Berlín - SC Magdeburg

   13:00

   Polední sportovní noviny

   13:05

   Fotbal: Olympique Lyon - Racing Strasbourg

 • Nova Sport 2

  • 09:00 10:45

   Fotbal: Girondins Bordeaux - Dijon FCO

   10:45

   SkiTour 2020 - Orlický maraton

   10:55

   UFC Reloaded (14)

   11:45

   UFC Reloaded (15)

   12:35

   Truck Racing Magazine - Dakar 2020

   13:00

   NHL: Carolina Hurricanes - Edmonton Oilers

Celý Program