rozzlobený šéf

Koronavir je jako rakovina. Proč se schováváme? Nechápe prezident UFC

Prezident UFC Dana White
Zdroj: Profimedia
Prezident UFC Dana White
David Chmátal
David Chmátal
Publikováno 25. 3. 2020
Téma:
UFC

Pandemie koronaviru pořádně zamávala se sportovním průmyslem, a i největší MMA organizace světa přichází o značné zisky. UFC zrušilo 3 galavečery a UFC 249 se jen tak tak drží při životě. Naštvaný White nechápe současnou situaci a zavírání doma považuje za zbytečné!

Přes velkou snahu zachovat všechny galavečery podle plánu musel prezident UFC Dana White odstoupit a podřídit se preventivním opatřením. Říká, že nejdůležitější je ochrana jeho zaměstnanců a zápasníků, avšak v současné situaci, která mu zmařila další extrémně výdělečný rok, ztrácí trpělivost.
 

Schovávání se před koronavirem, je jako schovávat se před rakovinou. Nemůžete tomu utéct. Nehodlám přestat žít svůj život,“ pronesl v rozhovoru s Yahoo Sports. Ačkoli sám přiznal, že jeho dům je extrémně pohodlný a užívá si času s rodinou, je naštvaný zbabělým schováváním americké veřejnosti. Kvůli pandemii trpí jeho celoživotní dílo UFC.

Jak dlouho se ještě budeme schovávat? Jestli mě koronavirus dostane tak ať. Lidé umírají kvůli autonehodám, srdečním onemocněním, rakovině a list pokračuje. Je zaručené, že každý jednou zemřeme,“ rozzlobil se White.
 

Z domova White řeší jak 18. dubna doručit slibovaný zápas o šampiona lehké váhy (do 70 kg) Chabib vs. Ferguson. UFC 249 se prý stane za každých podmínek a organizace kvůli tomu  na poslední chvíli přesouvá galavečer mimo USA.

Kromě onoho galavečeru White plánuje doručit i tři zrušené akce. UFC se prý zpět na nohy postaví ze všech sportovních soutěží nejrychleji a diváci uvidí slíbené zápasy hned, jak jen to bude možné. Otázkou je, jestli jednotliví fighteři budou připraveni a jestli jim karanténa nabízí dostatečný prostor pro trénink.

MMA je sport pravých válečníků, ale s některými věcmi se musí bojovat rozumem. Někdy je moudřeji z bitvy ustoupit a počkat. Je úctyhodné, s jakou vervou Dana White lobuje za své turnaje, ale jak se zdá, probíhající pandemie je i nad jeho síly.

Související témata:
TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 15:00 16:45

   Basketbal: ERA Nymburk - Gaziantep

   16:45

   Fotbal: VfL Bochum - Bayern Mnichov

   18:30

   Odpolední sportovní noviny

   18:35

   Anglické kluby v Evropské lize 2019/2020

   20:20

   Freeride World Tour - Vallnord - Arcalis

   20:45

   Element (410)

 • Nova Sport 2

  • 14:40 16:20

   Fotbal: Lille OSC - AS Saint - Étienne

   16:20

   MotoGP – Virtuální závod

   17:00

   NHL: New Jersey Devils - Edmonton Oilers

   18:50

   NBA - Vzkazy hráčů na sociálních sítích

   19:00

   NBA All - Star Skills Competition 2020

   21:05

   Fotbal: Ligue 1 - TOP zákroky sezony (2)

Celý Program