Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Moto3 Velká cena ČR

Skvělý Kornfeil slaví v Brně 3. místo! Po 11 letech Čech na bedně

Jakub Kornfeil
Zdroj: ČTK
Jakub Kornfeil

Jakub Kornfeil obsadil třetí místo v motocyklové Velké ceně České republiky a počtvrté v kariéře se v mistrovství světa probojoval na stupně vítězů. Po sobotním premiérovém vítězství v kvalifikaci bojoval český jezdec v Brně do posledních metrů o první triumf v životě, ten si ale v dramatickém závodě zajistil Ital Fabio Di Giannantonio a před pětadvacetiletým Čechem projel cílovou čárou i Španěl Arón Canet.

Kornfeil i tak vylepšil své letošní maximum, kterým bylo dosud páté místo z Assenu, a v klasifikaci MS se posunul o jednu pozici na šesté místo. V Brně se stal prvním českým medailistou po jedenácti letech, v roce 2007 byl rovněž třetí Lukáš Pešek. Brněnský bronz přidal Kornfeil ke třetímu místu z Velké ceny Valencie z roku 2015, lépe dojel jen ve stejném roce v Silverstonu a předloni byl rovněž druhý v Sepangu.

 

 

Novým lídrem Moto3 je Kornfeilův kolega z týmu Redox Prüstel Marco Bezzecchi z Itálie. Díky šestému místu předstihl o tři body Španěla Jorgeho Martína, který si v pátek v tréninku zlomil ruku a na startu chyběl.

 

Kornfeil z pole position výborně odstartoval. Odtrhl se od soupeřů a s náskokem až osmi desetin sekundy sólovou jízdou diktoval tempo. Po čtvrtém kole jej soupeři dostihli, český jezdec se postupně propadl až na desáté místo, ale ve druhé polovině závodu se propracoval opět až na špici.

 

Do posledního kola vjel jako lídr, ale v tvrdé bitvě o stupně vítězů se dopustil drobné chyby ve Schwantzově zatáčce. Předstihli jej Di Giannantonio s Canetem a Kornfeil už nedostal příležitost, aby znovu vážně zaútočil na vítězství.

 

"Ztrácel jsem trochu koncentraci, protože mně hodně ve vedru vysychalo v puse. Mohl jsem vyhrát, ale i třetí místo si užívám," řekl Kornfeil v televizním interview. V Brně byl dosud nejlépe pátý v roce 2010 v tehdejších stopětadvacítkách, dvakrát tu dojel i šestý, vloni ale skončil až dvacátý.

 

 

Jeho přemožitelé konstatovali, že jejich hondy na rovinkách nestačily rychlostně strojům KTM. "Ale byly dobré na brzdách. Jeli jsme přes limity. Jel jsem tak, že dám buď věnec, nebo kotrmelec. Jsem obrovsky spokojený," radoval se z životního výsledku Di Giannantonio.

 

Druhý český jezdec Filip Salač skončil ve své premiéře v Moto3 na posledním 24. místě se ztrátou 41 sekund na vítěze.

 

PROGRAM NA NOVA SPORT 1:

10:30 studio před závodem Moto3
11:00 start závodu Moto3 (Jakub Kornfeil)
12:05 start závodu MotoGP (Karel Abraham)

ČTK TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 21:20 23:00

   FIVB Beach Volleyball – JinJiang

   23:00

   Večerní Sportovní noviny

   23:05

   NHL News

   23:20

   Barcelona Spartan Race

   23:45

   Ultra Pirineu - Trailrunning

   00:15

   Fotbal: Sporting Kansas City - Seattle Sounders FC

 • Nova Sport 2

  • 21:00 23:00

   NBA: Toronto Raptors - Milwaukee Bucks

   23:00

   UFC Unleashed (5)

   23:50

   Ragby: Exeter Chiefs - Northampton Saints

   01:35

   Total Fight - Snowboard Slopestyle

   02:05

   Sportovní originál - 180 s Darylem Gurneym

   02:50

   Běhej lesy – Karlštejn

Celý Program