Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 23.7. 2018 17:30
nova sport povedená neděle

Kornfeil zajel další skvělý závod! Na Sachsenringu skončil sedmý

Jakub Kornfeil
Zdroj: Instagram
Jakub Kornfeil

Jakub Kornfeil na Velké ceně Německa potvrdil dobrou formu letošní sezony. Na Sachsenringu dojel v kategorii Moto 3 na sedmém místě a na stejnou příčku se posunul i v celkové klasifikaci. Závod vyhrál průběžný lídr šampionátu Jorge Martin ze Španělska.

Jakub Kornfeil se pošesté v sezoně se prosadil do první desítky, a to přitom stejně jako před dvěma týdny v Assenu neměl příliš výhodnou pozici na startu. V sobotní kvalifikaci si zajistil na roštu až 21. místo a sedmou řadu. Před Velkou cenou České republiky, která se pojede 5. srpna, si polepšil o příčku na sedmé místo v pořadí mistrovství světa.
 

Jako lídr dorazí do Brna Španěl Jorge Martín. Na Sachsenringu se v devátém závodě sezony radoval z pátého letošního vítězství a upevnil si vedení před Kornfeilovým týmovým kolegou Marcem Bezzecchim z Itálie, který dojel druhý. Oba zbytku pole bodově odskočili, protože dosud třetí Ital Fabio Di Giannantonio v závodu po kontaktu s kolegou z týmu Martínem v boji o první místo upadl.


Kornfeil opět předvedl stíhací jízdu, v polovině závodu už byl desátý a patřil do vedoucí skupiny s šancí na další vylepšení sezonního maxima. V úplném závěru Martín všem ujel, čelo pořadí se roztrhalo a Kornfeil v boji o šesté místo zůstal o 191 tisícin za Španělem Jaumem Masiou.

čtk TN.cz